Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascalban hogy lehet lekezelni...

Pascalban hogy lehet lekezelni egy 500 ezer (vagy több) karakteres stringet? Egyáltalán le lehet?

Figyelt kérdés

AnsiReplaceStr, MidStr, stb. függvények használatához.


Ez az 1024-es limit nagyon kevés ahhoz, amit csinálni szeretnék. Annyi még max beelférne, hogy lebontani 1024-es blokkokra (még meg is tudnám oldani), de érdekelne hogy van-e rá lehetőség.



2016. aug. 31. 03:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
54%

Nem csodálkozom Simkol, hogy nem érted, igazi szakbarbár vagy.

[link]

2016. aug. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 SimkoL ***** válasza:
Az ne is zavarjon, hogy előtted 'Az újabb Pascal, Delphi verziókban már sok lehetőség van a feldolgozásra' kijelentést tettem. Megírni sem nagy dolog.
2016. aug. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Látom kapok itt hideget-meleget.


#6 Mivel stringként jön az adat a szervertől, a JS is "sima stringként" kezeli és csinál belőle objectet. Az hogy én most pascallal akarok ebből objecteket csinálni az teljesen ugyanaz a dolog, mint amit JS csinál. Nem esett le? Azt modja: "értelmetlen és amatőr dolog". :D


#7 Én sem vagyok otthon AJAX-ben, van itthon pár könyvem róla, meg neten is azért körbenéztem persze, de belefájdul a fejem. Pascalt, c++-t ismerem legalább, kivitelezhető a dolog. Meg stabilabb is mint egy böngészőben futtatott, gagyi script.


#9 Gondolom te vagy a kedves 6-os számú jóbarátom. "JSON attól még JSON"... Mégis mit kezdjek én azzal? Nem majd hónapokat töltök egy barbár nyelv (értsd: JS) tanulásával mert van egy kissebb projectem. Amúgy se lenne elég. "magas szintű eszközök" xD Ugye ezt te sem gondoltad komolyan?


#11 (#6 :D) Ez jónak tűnik, talán lehet vele valamit kezdeni


SimkoL-nek meg köszönöm szépen!


A napokban nekiugrok ha lesz rá időm. Szerintem nem lesz gond vele, csak kiváncsi voltam hogy mik a lehetősegek. Máris többet tudok a dologról mint pár napja.


Üdv

2016. szept. 1. 02:50
 14/24 anonim ***** válasza:

Szerintem az előttem szóló aki a JSON-t emlegette arra gondolt, hogy biztosan van Pascal-hoz is egy ingyenes JSON Parser library mint mondjuk C#-nál a Newtonsoftos.


Nyilván az is stringkezelést fog végrehajtani, csak legalább nem neked kell ezzel szórakozni.


Ha tanulás céljából van akkor természetesen tárgytalan.


Egyébként a JS max pár nap mert önmagában egy nagyon primitív nyelv.

2016. szept. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Hú apukám, te aztán legalább akkora szakbarbár vagy, mint SimkoL.


"Mivel stringként jön az adat a szervertől, a JS is "sima stringként" kezeli és csinál belőle objectet."

Nyilván végsősoron mindenből primitív típusok lesznek, de a lényeg pont az, hogy stringműveletek hajtasz rajta közvetlenül, hanem magasabb szintű, kényelmesebb, biztonságosabb dolgokat.


"Az hogy én most pascallal akarok ebből objecteket csinálni az teljesen ugyanaz a dolog, mint amit JS csinál. Nem esett le? Azt modja: "értelmetlen és amatőr dolog". :D"

Hogy jön ide a JS amúgy? Mit vergődsz állandóan ezen?


"Én sem vagyok otthon AJAX-ben, van itthon pár könyvem róla, meg neten is azért körbenéztem persze, de belefájdul a fejem. Pascalt, c++-t ismerem legalább, kivitelezhető a dolog. Meg stabilabb is mint egy böngészőben futtatott, gagyi script."

Nagyon nem vagy tisztában a nyelvekkel, technológiákkal attól tartok, a pofád ellenben igen nagy.


"Gondolom te vagy a kedves 6-os számú jóbarátom. "JSON attól még JSON"... Mégis mit kezdjek én azzal?"

Mondjuk tölts le egy JSON parser függvénykönytárat Te nagyon korlátolt és használd... "Mégis mit?" És ez még programozni akar.


"Nem majd hónapokat töltök egy barbár nyelv (értsd: JS) tanulásával mert van egy kissebb projectem."

Már megint, hogy jön ide a JS? Ennyire fogalmatlan vagy? Ennyire fogalmad sincs mi az a JSON?


""magas szintű eszközök" xD Ugye ezt te sem gondoltad komolyan?"

Szerintem neked arról sincs fogalmad mi a különbség a magas és az alacsony szint között. Alapfogalmak hiányoznak nálad, bezzeg azért habzik a szád.


"Ez jónak tűnik, talán lehet vele valamit kezdeni"

Jééé, és még a végén nem kell string replace-t hívogatni?


Tanulság: előbb olvassunk, tanuljunk, utána legyen nagy a pofánk.

2016. szept. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

#15


Azért nagy a pofám mert simán megirom, nem kell hozzá a parser sem. Mit zavar az téged ha string replacet vagy ilyesmit akar valaki használni? Fóbiád van vagy mi?


De te biztos 30 nyelven perfect vagy, mindent vágsz ugye? Itt te vagy az aki magas lovon ül, nem mi.

Így nyitottál ember: "Ez JSON, sima stringként kezelni abszolút értelmetlen és amatőr dolog.". A többiről már ne is beszéljünk. Csak kioktatni tudsz másokat, meg okoskodni.


De van egy jó ötletem! Írd be a keresőbe hogy "JSON", és verd ki rá a fasz*dat! Az való neked...

2016. szept. 1. 12:47
 17/24 anonim ***** válasza:

"Meg stabilabb is mint egy böngészőben futtatott, gagyi script."


Ööö... Böngészőről eddig nem volt szó. :))

Gagyi szkriptekről pláne.

2016. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, először azt nézd meg, hogy a pascal programod hogyan, mi módon kapja meg ezt a json sztringet. Pascal-on belül kéred le a szerverről? Milyen toolkitet használsz hozzá, hogyan éred el a szervert? A sztringet objektumként látod, vagy puffer területként, stb.?

(És igen, a háttérben biztos egy adott memóriaterületen lesz, de most az elérés módja az érdekes.)

2016. szept. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 SimkoL ***** válasza:

'Hú apukám, te aztán legalább akkora szakbarbár vagy, mint SimkoL. '

Kiscsillag mutass valamit először ha már, a te szavaiddal élve, ilyen nagy a pofád.

2016. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nekem nem kell semmit mutatnom, nem én vagyok akkora kontár, hogy JSON-t stringként akarok kezelni.

De nem is ez a baj. A nagyobb baj, hogy még csak nem is értitek, hogy ez miért baj...

2016. szept. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!