Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az alábbi törteket hogyan...

Az alábbi törteket hogyan lehet felírni Pascalban?

Figyelt kérdés
e+h+n+ 8*(h+1)/5 + e/4 - e/100 + e/400

2016. szept. 7. 17:35
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Mi a probléma a Dev Pascallal? Én azért használom mert nekem szimpatikusabb a felülete mint a Free Pascalnak. Apróbb különbségeket vettem még csak észre a programban.
2016. szept. 8. 15:35
 12/17 ejbenjaro ***** válasza:
A devpascal egy ide, ami a freepascal vagy gnu pascal fordítót használja, inkább előbbit. A baj az vele, hogy régi, nem fejlesztik már. Az alatta lévő freepascal is régi. A freepascal újabb verziója több mindent tud, de alap dolgokra kb mindegy mit használsz.
2016. szept. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 SimkoL ***** válasza:
A Lazarus 1.6 most talán a legfrissebb, érdemes letölteni, mert hozza magával az aktuális Free Pascal verziót is. Magyarul beszél, 'kellemes', érthető környezetben tudsz programozni.
2016. szept. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én nem a feladat szempontjából írtam hogy ne használd, tehát nem arra utaltam hogy a feladat esetleg hibás lehet a régebbi Pascal alatt hanem úgy gondoltam: ha Pascal-lal szeretnél foglalkozni akkor már a legújabb fejlesztést használd inkább.

Régebben nekem voltak furcsaságaim a DevPascal-lal, nem tudom milyen fordítót használt, de indokolatlanul hatalmas exe fájlokat gyártott és egyéb más furcsaság is volt benne, forráskódban bizonyos dolgokat néha máshogy kellett írni mint egyébként és csak akkor fogadta el de ezt már nem tudom visszaidézni mert régen volt.

Én csak arrra emlékszem hogy nem volt zökkenőmentes.

Lehet hogy legújabb Free Pascal fordítót alá lehet tenni, nem tudom már hogy működik.

2016. szept. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ránéztem Wikipedia-ra:

It supports an ancient version of the

Free Pascal

compiler and

GNU Pascal

as backends.


Ezek szerint csak régi változattal megy és GNU Pascal-t se fejlesztik már.

Én nem javaslom ha továbbiakban is Pascal-lal szeretnél foglalkozni, de Te tudod.

2016. szept. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm szépen a segítséget!


Lazarust, Free Pascalt és Dev Pascalt használtam eddig. Igazából ahogy írtam is, csak az ui miatt tetszik a Dev Pascal. Nekem valamivel jobban átlátható mint a két fentebb említett társa. Igaz, én is tapasztaltam már olyasmit, hogy a Dev Pascal nem fogadott el egy kódot, de a Free Pascal gond nélkül futtatta ugyan azt.

2016. szept. 8. 19:30
 17/17 anonim ***** válasza:

Nyugodtan hasznalhatod, nyilt forrasu, tehat olyan nincs, hogy a mai forditokat ne lehetne integralni.

Nem is rossz cucc egyebkent, csak egy kicsit bugos.

2016. szept. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!