Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Linux grafikus alkalmazásfejle...

Linux grafikus alkalmazásfejlesztés?

Figyelt kérdés

Eddig C#+WPF "nyelven" fejlesztettem alkalmazásokat windowsra (saját felhasználásra, unatkozásból :D ), de ugye ez tudomásom szerint nem opció linuxon. Jelenleg Linux Mint Cinnamon kiadást használok, ilyesmi környezetben hogy lehet elérni hasonló minőséget? Mármint hogy egy normális ablaktervező. amivel akár használható alkalmazásokat is lehet fejleszteni, és illik a rendszer kinézetébe a végeredmény. Lehetőleg java vagy c#, esetleg ehhez hasonló nyelvek és fejlesztői eszközök érdekelnének. Merre lenne érdemes elindulnom?

Amit láttam hogy ilyesmi lenne az a qt jambi, érdemes foglalkozni? Esetleg van "jobb" megoldás? (Azaz amit egyszerűbb elkezdeni)



2016. szept. 18. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Én kódnyelven szoktam C++ -ban, de elvileg már MS Visual Studio -ja is elkészült Linuxra. (Még nem néztem)
2016. szept. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Mármint hogy egy normális ablaktervező. amivel akár használható alkalmazásokat is lehet fejleszteni, és illik a rendszer kinézetébe a végeredmény."


Vannak fejlesztő környezetek (widget készletek, toolkitek, stb.), amik a rendszer sajátját használják, és vannak, amik sajátot. Ezen kívül az sem mindegy, hogy GTK+, Qt, stb. környezetben vagy-e.


"Cinnamon is a desktop environment that is based on the GTK+ 3 toolkit."

[link]


Úgyhogy olyan library-ket vagy toolkitet keress, ami GTK-t használ.


Pár hasznos link:

[link]

[link]

...

2016. szept. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na még egy link:

[link]

2016. szept. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tabaki ***** válasza:
Ha a pascal is belefér, akkor Lazarus.
2016. szept. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: Bár tény, hogy a Lazarus egy elég funkciógazdag IDE, de azért a pascal köszönő viszonyban sincs a C-vel vagy a Java-val. :) Én Pascalon kezdtem, de most már annyira a C szintaxis rögzült bennem, hogy nem bírom a Pascal.-t.


Amúgy egy Netbeans-ben elég jól lehet dolgozni Linuxon is.

2016. szept. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tabaki ***** válasza:

#5:

Ebben igazad van, de a „lehetőleg” kifejezés eléggé megengedőnek tűnt a számomra ahhoz, hogy kérdező próbát tegyen valami nem C stílusú nyelvvel is. Ha nem, hát nem.

2016. szept. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem használtam még a Lazarust, de ahogy látom, az fpGui saját grafikus készletet használ, tehát elvileg nem "illik a rendszer kinézetébe".

De javítsatok ki, mert tényleg csak gugliztam. :)

[link]


Vagy lehet, hogy a Lazarus nem is ezt használja?

2016. szept. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem. Lazarus tud használni GTK-t vagy QT-t, ill windows natív komponenseit.
2016. szept. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!