Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozási nyelveket...

Milyen programozási nyelveket (és fejlesztőkörnyezeteket) kellene ismernem hogy IOS alá alkalmazást tudjak írni?

Figyelt kérdés

2016. aug. 28. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Xcode, Swift + iOS SDK
2016. aug. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 SimkoL ***** válasza:
Delphi XE.., sajnos fizetős :( és elég húzós, de 30 nap alatt megnézheted, hogy megéri-e. Eszméletlen jó, mert egy kódból megy a Windows, iOS, Mac, Android - a Linux sajna nem - Vagy a C++ Bulider XE.. ha jobban megy a C alapú
2016. aug. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 SimkoL ***** válasza:
*Builder
2016. aug. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Több lehetőséged is van. A "hivatalos" (Apple által támogatott) út az Xcode és Swift (vagy a régebbi, de évek óta változatlan, "kiforrott") Objective-C használata, amelyhez természetesen Macre (pontosabban OS X-re) van szükség.

Aztán van például a Xamarin, amellyel C# és Visual Studio használatával lehet natív szoftvert fejleszteni, de Macre itt is szükség van a fordításhoz (pontosabban az Code signinghez).

Végül pedig vannak keresztplatformos megoldások, amellyel lényegében nem iOS-re fejlesztesz, de futnak iOS-en is az alkalmazások (pl Apache Cordova), de Code signing/Store-ba feltöltés miatt itt is szükség van Macre*.

*: vannak felhős szolgáltatások, amelyek Macekhez biztosítanak hozzáférést (pl macminivault.com ), de ezek nyilván fizetősek.

2016. aug. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Free Pascal milyen hatékonyan fordíthat IOS alá, illetve ezzel milyen tág határok közt lehet fejleszteni? Elvileg támogatja az IOS platformot.

2016. aug. 28. 20:56
 6/9 SimkoL ***** válasza:
Egyszer itt valaki azt mondta, hogy a Free Pascal a WC deszkán is elfut. Folyamatosan fejlesztik, tarts lépés vele. Nagy meglepetéssel tapasztaltam a legutolsó és az előtte lévő verzió közötti sebesség különbséget - úgy a fordításban és a futásban is.
2016. aug. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 2*Sü ***** válasza:

A Delphi/Pascal utat nem tudom jó szívvel ajánlani. Sokat dolgoztam Delphiben, szerettem is a nyelvet, nem rosszabb, mint más nyelv – úgy önmagában –, de okkal, vagy ok nélkül, mindenesetre napjainkra erősen marginálissá vált, és a szintaktikája eléggé különc. Ha nem különösebben mélyedtél el még egyik nyelvben sem, akkor jobb #4 válaszait megfogadni.


SimkoL válasza sem helytelen, én a magam részéről teljesen meg tudom érteni a lelkesedését a Delphi iránt, ha már így ebbe szokott bele, és nem is baj ez, még mindig van szükség Delphi fejlesztőkre is, de ha a jövőben más dolgokat is akarsz csinálni, nem biztos, hogy érdemes a Delphi/Pascal irányába lépni.

2016. aug. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1993 óta tanultam Pascal-t és sajnos a C-t például képtelen vagyok megtanulni, elmondhatatlanul sokmindenre kell figyelni a kód írásakor, ráadásul nem hajlandó egyértelműen megmutatni a hibát fordításkor, hanem ha egyetlen hiba található csak a kódban, hajlamos rengeteg hibát mutatni, mintha az egész hibás lenne.

2016. aug. 30. 12:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a C-t képtelen vagy megtanulni, akkor az iOS alá való fejlesztést felejtsd is el.
2016. szept. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!