Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet C#-ban tömb XY...

Hogyan lehet C#-ban tömb XY elemét kiiratni?

Figyelt kérdés

Olyan feladatot kaptam, hogy egy 1000 db lottószelvény számait megkellett számolni, hogy 1-90 számot hányszor húzták és melyiket húzták ki a legtöbbször (maximum téltel) és az nem tudom megoldani, hogy az első 5 leggtöbbet kihúzott számot irassam ki.

Az eddig sikerült program kódja:

Random r = new Random();

int n = 1000;

int[] L = new int[n];


for (int i = 0; i < n; i++)

{

L[i] = r.Next(1, 91);

}


int[] db=new int[91];


for (int i = 0; i < n; i++)

{

db[L[i]]++;

}


int hely = 1;

for (int i = 2; i < 90; i++)

{

if(db[i] > db[hely])

{

hely = i;

}

}


for (int i = 1; i <= 90; i++)

{

Console.WriteLine("{0} - {1}",i,db[i]);

}


Console.WriteLine();

Console.WriteLine("Legtöbbször kihúzott szám: " + hely);



#Visual C# #C# programozás #c# maximum tétel #c# kiiratás #c# tömb kiiratás #c# elemek kiiratása
2016. szept. 26. 20:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A maximum tétellel az a gond, hogy nem kezeli azt azt esetet a példában, ha két lottószámnak egyformán nagy a gyakorisága.


[link]


Én inkább így oldanám meg. (Nyilván lehetne még ezen is finomítani, pl hibakezelés nem ártana, mert ha több elem gyakoriságát kérem le, mint ahányféle szám megadható akkor túlmutat az indexen... stb..) de 1000 lottószelvényt feltölt 5 random számmal (ötös lottó), majd ezek gyakoriságát vizsgálja és közülük írja ki az 5 leggyakoribb elemet (elvileg abban az esetben is, ha kettő gyakorisága megegyezik).


Megjegyzés: én sem vagyok c# fejlesztő, szóval helyenként biztos meg lehetne oldani szebben is.

2016. szept. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!