Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 15 éves vagyok, és most...

15 éves vagyok, és most kezdenék el programozni. Van itthon egy könyvem delphi programnyelvről, ezért gondoltam azzal kezdeném. Jó hogyha azzal kezdem vagy van esetleg valami könnyebb, amivel érdemesebb lenne?

Figyelt kérdés

2016. okt. 1. 18:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kezd azzal.
2016. okt. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
24%
Semmi értelme. C, C++ inkább.
2016. okt. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nincsen értelme, olyan értelemben hogy nem keresett, de 15 évesen nem az a cél, hogy megéljek belőle,arra még ráérek :) Köszönöm mindkét választ!
2016. okt. 1. 19:03
 4/20 anonim válasza:

Szia!

Egyetemre ha tervezel menni, esetleg mérnökinfóra a bme-re akkor ezt tudom ajánlani:

Stephen G. Kochan: Programfejlesztés C nyelven

2016. okt. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 SimkoL ***** válasza:
A Pascal nagyon könnyen tanulható, oktató nyelvnek készült anno. Ha megszerzed benne az alapokat, utána már könnyebben fognak menni más nyelvek is mégha szintaxisuk eltérő is. Nekem Basic, Pascal és Delphi, C++ majd utána a többi volt a sorrend.
2016. okt. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
értem köszönöm szépen a válaszokat!
2016. okt. 1. 19:27
 7/20 anonim ***** válasza:
A Pascalt könnyű megtanulni. Commodore Basic után PC-n én is azzal kezdtem. De nem mindegy, melyik verziójú Deplhihez van könyved, mert elég sok kölönbség van az egyes verziók közt, még ha a programnyelv azonos is alattuk.
2016. okt. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Delphi 5-höz van
2016. okt. 2. 07:57
 9/20 anonim ***** válasza:
Delphi 5 az meglehetősen régi. Próbálj valami újabbat szerezni, vagy próbáld ki a Lazarus-t: az is Pascal alapú, hasonlít a Delphire és ingyenes.
2016. okt. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 SimkoL ***** válasza:

Az alapokat megtanulni jó az ötöshöz írt könyv is. Viszont Delphi 7-et szerezz be gyakorláshoz mivel a régebbiek között az a legjobb. Nem tudom milyen op. rendszered van, lehet már Win 10 alá nem fog menni a telepítése. Win 7 alatt is kell egy javítást letölteni a help kezelése miatt - nem ugrik most be melyiket.

Alternatívaként tényleg ott a Lazarus / Free-Pascal. Bár vannak eltérések, de az elején nem találkozol velük.

2016. okt. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!