Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tanácsot kérnék, hogy hogyan...

Tanácsot kérnék, hogy hogyan tovább ha programozni szeretnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A nyár elején jelentkeztem egy szoftverfejlesztő OKJ-ra. Elsősorban színvonalat vártam a képzéstől (azt, hogy nehéz lesz és sokat fogok tanulni), másodsorban gondoltam arra, hogy esetlegesen jó kiegészítő a közgazdász diploma mellett.


Ha az első pár töltelékmodul esetén nem is bánom, hogy könnyű volt, az információtechnológiai alapoktól már vártam volna. Ehelyett ugyanaz mint azelőtt: sok szünet, hamarabb haza lehet menni - még jó hogy fizet ezért az ember.


Szívem szerint most otthagynám a francba, mert nagyon sajnálom rá az időmet és letenném az info emelt érettségit (matekom közép 85%, info közép 61% - alig tanultam rá, nem ez számított), majd irány ELTE progtervező.


Másoktól azokat a tanácsokat kaptam, hogy végezzem el ha már elkezdtem, illetve, hogy túl hamar itélek, várjam meg a prog-os modulokat.

Ezzel az a problémám, hogy minek végezzem el, ha nem tartom színvonalasnak? Eléggé kétlem, hogy a papír bármire is jó önmagában. Azzal, hogy túl hamar ítélek meg az a problémám, hogy ha később ítélek, amikor már a fele megvan, akkor már tényleg elég idegesítő hogy annyit elpazarolt rá az ember és otthagyja.


Nagyon szépen köszönöm előre is!

Szép estét!


2016. okt. 5. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Közben a neten is tudsz tanulni advancedebb dolgokat.
2016. okt. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a választ és igen tanultam, tanulok és fogok is tanulni folyamatosan internetről és könyvekből is. :)

2016. okt. 5. 19:48
 3/7 anonim ***** válasza:

El kell hogy szomorítsalak, de ha a magyar oktatási rendszer segítségével szeretnél megtanulni programozni, akkor keservesen csalódni fogsz.

Még az egyetemen, PTI szakon is csak az alapokat adják le. Matekból rád zúdítanak egy rakás baromságot, aminek sosem veszed hasznát, programozásból meg megmutatják mi az a for ciklus, class, és pár alap algoritmust. Végletekig elméleti síkon és nagyon alapszinten tanítják. Ha programozni akarsz, azt magadnak kell megtanulnod. A papír persze kellhet bizonyos munkahelyeken, de nem ér annyit, amennyibe kerül.

2016. okt. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Hominida ***** válasza:
Miért akarsz fejlesztő lenni, ha az infót csak 2-esre volt kedved megtanulni? Nem feltétlenül kell a hardverismeret egy programozónak, de azt hinném, hogy akit érdekel a fejlesztés - aminek a nagyobb része robotolás ám -, az már eleve rágerjedt kissé a számítógépes témákra.
2016. okt. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocs a viccért, de ezt nem hagyhatom ki:

A programozás nagy része robotolás. Még jó, hogy én programozom a robotot...

2016. okt. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok.


Köszönöm a válaszokat. Az info érettségit pár éve csináltam, azért nem tanultam rá mert akkor arra a szakra amire menni akartam nem kellett. Azóta sokat változtam elsősorban abban, hogy megkerestem hogy mik azok amik igazán érdekelnek engem. Akkor, 18 éves fejjel szimplán nem voltam elég érett erre. Egyébként a 61% az 4-es.

2016. okt. 6. 23:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, akkor egyrészt lehet újra érettségizni, másrészt pedig az egyetemen inkább a matematika az erős. Bár nem baj, ha ismersz addigra egy-két programnyelvet.


Elválnak útjaink, változnak vágyaink,

De hinni kell, s a remény visz tovább!

2016. okt. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!