Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez hogyan lehetséges? Linux...

Ez hogyan lehetséges? Linux alatti futtatás?

Figyelt kérdés
Egy ideje írok már egy kódot win7 alatt Pelles C-ben. Átakarok térni Linux Mint alá, pontosan ugyanezt a kódot lefordítottam és futtattam ott is gcc-vel. Az eredmény pedig különböző. Egy hosszú és bonyolult számolást csinál, de amit a végére kaptam a két esetben, az különbözik, nem nagyon, de egyértelműen kivehető belőle a változás. Ez hogyan lehetséges?
2016. okt. 11. 19:13
 1/6 A kérdező kommentje:

Linux alatt így futtattam:

gcc -o asd asd.c -lm

Win alatt Pelles-ben meg a gombbal, ha ez segít valamit.

2016. okt. 11. 19:52
 2/6 anonim ***** válasza:
Platformonként változó számábrázolásból adódó pontatlanságok.
2016. okt. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az eredmény eloszlások formájában jelenik meg és szerintem túl nagy az eltérés ahhoz, hogy az általad említett dolog legyen. Konkrétan amit Win alatt írtam az eddig egy jónak tűnő megoldás volt csak volt benne egy kis hiba, aminek az okára nem tudtam rájönni eddig, mert a kód hibátlannak tűnt. Most amit kaptam Linux alatt az egyértelműen nem jó.
2016. okt. 11. 20:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor bizony az algoritmusod hibás.

Túlcsordulás, túlindexelés vagy akármi.

2016. okt. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kód ismerete, tanulmányozása nélkül szerintem senki nem fog tudni érdemben segíteni.
2016. okt. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4#, ez megeshet, neki állok akkor újra átnézni az egészet. Köszi a tippeket/válaszokat!
2016. okt. 11. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!