Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet Borland Delphi 7...

Hogyan lehet Borland Delphi 7 programozói nyelvet minél könnyebben minél gyorsabban megtanulni?

Figyelt kérdés

Rendelkezem megfelelő fejlesztői környezettel, de ami könyveket találtam, meg jegyzeteket, nem gyakorlatközpontú, valamint nem ír példaprogramozást rá, a száraz anyagba pedig belekeveredek és nem látom át, hogy mit kéne belőle megtanulnom (oké, az összeset de egyszerre ez nem megy, főleg rendszer nélkül).


Van valami ingyenes (vagy legalábbis ráérek akkor fizetni, amikor már lesz fizetésem) és gyakorlatias szakember/dokumentum/tankönyv/program, ami segítene nekem egy irányított tanmenetet előállítani a szükséges anyagokból? A tanulást, szenvedést azt intézném, ha egyszer már van egy tanmenet.


Trolloknak pedig: Ne ajánljatok más nyelvet, mert ezzel kell majd tudnom dolgozni. És kíméljetek meg attól, hogy lehurrogtok, hogy akkor meg minek kezdek bele, ha nem tudom illetve nem értek hozzá. Azért kérdezem, mert nem tudom és tudni szeretném. Akinek nem inge, ne vegye magára, a többiek meg menjenek öltözködni


2016. okt. 13. 12:18
 1/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Keress rá : Végh Ladislav - Programozás Delphiben : [link]


Értelem szerűen először az I-es kötetet, majd utánna a II kötetet nézd át (szerintem elég jó). Csak egy baj van vele nincs hozzá CD melléklet.


Sok sikert.

üdv.

2016. okt. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 SimkoL ***** válasza:
Tudom még ajánlani a Baga Edit Delphi másképp című könyvét, alapoknak a Computerbooks Programozzunk Delphi 7 rendszerben, de a Végh professzor jegyzetei is tényleg kitűnőek, sok hasznát vettem én is. Amikor a Delphi 7 megjelent nagyot 'robbant', egyik legjobb verzió amit még a mai napig is használnak. Itt kevesen vagyunk akik használjuk, de a Prog.hu-n van jó pár emberke akinek nyelve vagy volt és nem felejtett.
2016. okt. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én éppen most írok egy könyvet ,ami erre a környezetre épít. Lényegében lazarus (FP) de a delphi7 és a lazarus között nagyon sok a hasonlóság.

Csak az a baj, hogy még kb. fél év mire készen leszek vele.

2016. okt. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy borland delphi 7 programnyelv nem létezik. A delphi egy keretrendszer, a programozási nyelve pedig a pascal objektum orientált változata, az Object Pascal.


Ha rákeresel Pascal tutorial-ra, akor biztos kidob néhány olyan anyagot ami segítségedre lesz.

A Végh Ladislav féle oktatóanyag is elég jó, pláne, hogy mindjárt delphi-re alapoz. Az első leckéi asszem, a delphi keretrendszert mutatják be, azt mindenképpen érdemes lenne átvenned.

2016. okt. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Teljesen el vagyok akadva. A rengeteg kónyvből csak egy fejezet volt használható, ami interaktívabb volt, aztán zavaros mellébeszélésekbe torkollik. Egy Hello World programot meg tudtam írni, de utána nem tudtam belekezdeni. Nem látom át a dolgokat, hogy mit hogyan kéne.


Úgy néz ki, hogy könyvből képtelen vagyok tanulni, mert nem vagyok képes a lényeget kiszedni és elveszek a részletekben. Félek kezdek fiatalon leépülni.


Úgy néz ki, hogy kifejezetten szakemberre, illetve tanárra van szükségem, aki pontosan megszervezi a tanrendet és megtanítaná nekem az egészet egy idő alatt, illetve gyakorolna is velem. Magyarul megkorrepetálna. Fizetni maximum akkor tudnék ha lenne jövedelmem, de ehhez előtte meg kell tanulva legyen.

2016. okt. 15. 15:32
 6/9 anonim ***** válasza:
A Végh-féle jegyzetekkel simán tudsz haladni lépésről lépésre. Ha mégsem tudnál, akkor ez a tevékenység nem neked való.
2016. okt. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 SimkoL ***** válasza:
Ha semmilyen nyelven nem tudsz programozni akkor nehéz lesz kimondottan Delphi-t tanulni. Javasolnám először a konzolos alkalmazások elsajátítását Pascal nyelven.
2016. okt. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ebbe a munkakörbe kifejezetten Delphi nyelven kéne megtanulnom programozni, nincs előzetes ismeretem (max kiváló angoltudás de nincs felsőfokúról papírom, meg jeles info érettségi ahol sose programoztunk), csak nevükről ismerek pár nyelvet.


Ha nem tudok ide elhelyezkedni, akkor sehova se tudok, mert sehova nem hajlandóak felvenni, pedig kb havonta 50 helyre jelentkeztem így is pár év óta

2016. okt. 15. 18:35
 9/9 SimkoL ***** válasza:
Nem akarom elvenni a kedvedet, de amikor a Delphi 7 2002-ben megjelent a 'Fejlesztői kézikönyv' akkor volt ~1.000 oldal, a komponens fejlesztésről szóló talán 300. Mivel egyik legszuperebb Delphi verzió kismillió komponens készült hozzá. Magában nem elég a Delphi-s ismeret, illik hozzá adatbázis kezelés, pici hálózati ismeretek, WIN API. Nem megy pár hónap alatt a nulláról.
2016. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!