Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a különbség a C, a C++ és...

Mi a különbség a C, a C++ és a C# között?

Figyelt kérdés
Meg tudom tanulni mind 3 nyelvet? Hasonlítanak egymásra? Mik a különbséget köztük?

2016. okt. 13. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Meg, bár*

Többé kevésbé

[link]


*ha nem tudtál rákeresni akkor lehet felesleges

2016. okt. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
C++-t felejtsd el, nagyon kaka semmivaló cucc. A sima C és a C# a nyerő.
2016. okt. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

# 2/2 Időpont ma 20:02


Attól, mert a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye...

2016. okt. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A C és a C++ igencsak hasonlít egymásra, mivel a C++ a C továbbfejlesztéseként látott napvilágot. A C++ szabvány szerint támogatja C programok írását is, le lehet fordítani, de egyébiránt saját megoldást alkalmaz gyakorlatilag mindenre. A fő különbség a két nyelv között, hogy a C++ magában foglalja az objektumorientált paradigmát is, más egyebek mellett.


A C#, na az viszont egy egész más történet. Eleve a C# alapja inkább a Java, mint a C/C++, noha nem olyan mértékben, mint a C++ és a C esetében. Fel lehet fedezni hasonlóságokat, sokmindent vett át a Java nyelvtől, de közben testre is szabta a Microsoft (ha nem tudnád, ők fejlesztik a nyelvet). Amellett, hogy hasonlít a Java nyelvre, egyben a legnagyobb riválisának is tekinthető - mindkét nyelvet igen hasonló területeken használják a leginkább. A C-re illetve C++-ra nem hasonlít jobban, mint a Java, az alapvető szintaxisa hasonló, és az objektum orientált paradigmát is hasonlóképpen alkalmazza (akárcsak a Java), de túlzás lenne azt mondani, hogy hasonlít rájuk.

2016. okt. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen eltérő válaszok születtek, de ha belegondolunk, akkor mindenkinek igaza van.


Én mindig az adott problémához választok programozási nyelvet.


Mindenkinek az a szar, amit nem használ vagy nem ismer.


Én mind a hárommal dolgoztam, de alapból mindig C-ben fejlesztek.


A C++ az elsősorban objektumorientált, láttam már nagyobb projekteket is benne, amiben tényleg jobb választás volt a C-nél.


A C# az meg az utóbbi évek felkapott .NET fejlesztő-nyelve, a sulikban is ezt használják mint "bevezetés a programozásba", a Pascal helyett, amelyet évtizedekig használtak, mint a Logo-t (imagine) is.

2016. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

KÖNYÖRGÖM

[link]

2016. okt. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 5/6 Időpont tegnap 11:12


A C++ elsősorban multiparadigmás nyelv. Nem véletlen, hogy a legtöbb C++ projektben több paradigma is megtalálható, egymást kiegészítve.

2016. okt. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!