Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem működik az fopen...

Miért nem működik az fopen függvénynél az a+ paraméter "megfordítani"?

Figyelt kérdés

Az a+ paraméter egy akármilyen szöveges (html, php, txt) fájl végéhez csatol egy megadott szöveget. Nekem azt mondják, hogy a w+ az ellentettje, az az elejéhez fűzi hozzá, de nekem nem így működik, és a dokumentációban se ez szerepel.



[link]


'w+' Open for reading and writing; place the file pointer at the beginning of the file and truncate the file to zero length. If the file does not exist, attempt to create it.


"place the file pointer at the beginning of the file and truncate the file to zero length."


A fájl mutatót a fájl elejére helyezi, és levágja a fájlt nulla hosszúságúra.


Nekem viszont ez a legutóbbi funkció káros. Hogy tudom az a+ paraméter ellenkezőjét csinálni? Az elejére akarom rakni a szöveget úgy, hogy ne vágja le a többi részt.



#fopen #w+
2016. okt. 15. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Közvetlenül a fájlban sehogy, legfeljebb ha beolvasod a tartalmát, elejére fűzöd amit akarsz, és utána az egészet újra kiírod.
2016. okt. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha írni akarsz a file elejére, akkor azt csak úgy tudod, hogy beolvasod a jelenlegi tartalmat, hozzáfűzöd az elejéhez, amit akarsz, majd kiírod újból egy w+ megnyitással.
2016. okt. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

De logikus is, hogy nem lehet olyat csinálni amit szeretnél. Hiszen ha paprírra irsz, akkor is csak a végére tudsz írni, az elejére nem, merrt akkor mindent el kéne tolni.

A fájlrendszerben is ugyanez van, ott is el kell tolni a többi már meglévő adatot, ezt nem fogja megtenni magától, gondolj bele, mi van akkor, ha már több 100GB van a fájlban...

2016. okt. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azt, hogy hogy írsz papírra, meg fájlrendszerre elég sügér dolog összehasonlítani. Ne terjesszünk bullshiteket.
2016. okt. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Azt, hogy hogy írsz papírra, meg fájlrendszerre elég sügér dolog összehasonlítani. Ne terjesszünk bullshiteket."


Ez igaz. Én cikkeket akarok elhelyezni egy felületre, illetve linkeket, amelyek cikkekre mutatnak. Teljesen jól működik a dolog, egy text fájlból olvassa be a szükséges html kódot, csak éppen fordítva lenne szükséges beírni a html-t a text fájlba, tekintettel arra, hogy a legújabbnak kéne legelöl lennie, és nem a legrégebbinek.

2016. okt. 15. 18:52
 6/13 anonim ***** válasza:
Miért nem használsz adatbázist? Sokkal könnyebb volna.
2016. okt. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Fú, ezt nem mondod komolyan?

Ez irgalmatlan gányolás ám.

Ilyesmihez adatbázis kell és dinamikusan megírni, nem statikus HTML-eket összekonkatenálni.

2016. okt. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz/nincs lehetőséged adatbázist használni, használhatsz staticgen cuccokat, például Jekyll-t. Sablonokat definiálhatsz, aztán külön a kontentet, ő meg összekalapálja a HTML fájlokat neked, amit csak szervírozni kell.
2016. okt. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mégis milyen szerver az, ahol még egy MySQL sincs?
2016. okt. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Mégis milyen szerver az, ahol még egy MySQL sincs?"


Ezt csak magamnak csinálom, azért nem használok sql szervert. Nekem jó így is.

2016. okt. 16. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!