Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ennek a programnak eltudná...

Ennek a programnak eltudná valaki magyarázni a menetét?

Figyelt kérdés

A program az hogy kiírja az első 100 prím számot ,azonban nem értem a program menetét.

int main()

{

int i,j,odb;


for(i=1;i<=100;i++)

{ odb=0;

for(j=1;j<=i;j++)

if(i%j==0) odb++;


if(odb==2) printf("%d ",i);



}


return 0;

}



2016. okt. 28. 02:50
 1/6 anonim ***** válasza:

1-től 100-ig végig oszt maradékos osztással minden számot.

Ha 2 darabot talált csak 0 maradékkal, akkor prímszám. (saját magát és az 1-est.)

2016. okt. 28. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként felesleges körök vannak benne. A belső ciklusban felesleges 100-ig menni eleve, célszerű lenne 2-től kezdeni, és már akkor ki lehetne lépni, amikor 1-et talált.
2016. okt. 28. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat hajnal van és még nem aludtam :)

Most nézem, hogy nem 100-ig megy, hanem i:j <= szám-ig a belső for.

De a 2-től indulás és i:j < szám esetén már az első találaltnál ki lehetne ugrani.

2016. okt. 28. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Egészen pontosan 2-től a "a szám gyökéig"-ig:


[link]


De a témával számtalan oldal foglalkozik, íme pár:


[link]


[link]

2016. okt. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget,azonban én tudom azt nem tudom ,hogy miért kell bele 2 for ciklus és ,hogyan fut le az egész de azt tudom,hogy maga a program mire való és ,hogy mit miért növel illetve oszt.
2016. okt. 28. 11:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy mit mivel növel és miért, akkor azt is tudod szerintem, hogy miért kell kettő for ciklus.

A külső 1-től 100-ig végig megy a számokon, a belső pedig az egyes számokon megy végig osztót keresve.

2016. okt. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!