Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozási nyelvek?

Programozási nyelvek?

Figyelt kérdés

Tudom rengeteg kérdés van mostanában erről, de nem tudok dönteni.

Jelenleg Pascalban tanulok programozni iskolában, két hónapja. Mág igen csak kezdő vagyok.

Az a kérdésem, hogy e mellé melyik másik programozási nyelvet kezdjem el tanulni?

C++, C#, C, Java?



2016. okt. 29. 20:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
első körben a pascalt hagyd abba.
2016. okt. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Most a Java és a C# a legnépszerűbb. Azokkal a legkönnyebb elhelyezkedni. C++-os pozíció kevesebb van, de ha keresnek, akkor nagyon keresnek.

A pascal jó kezdésnek, de nagyon ne mélyedj bele, mert felesleges energia.

2016. okt. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha ilyen hobbiprogramozó akarsz lenni, aki meg tud írni egy kalkulátort, és azzal felvág a barátainak, akkor C#. Ha meg is akarsz majd élni belőle, akkor meg bármelyik másikat (a C# is hasznos nyelv, de tanítási célzattal nem azzal kezdenék, mert túl sok "mankót" ad a karod alá, túl sok rossz szokást lehet vele felvenni, ami után a többi nyelvbe nehéz belekezdeni).


Pascallal kapcsolatban osztom az első válaszadó véleményét. A programozó-mentalitás kiépítésében az is segíthet, de piaci értéke a zérus körül lebeg, és sokban különbözik a másik négytől, amelyek gyakorlatilag egymásból fejlődtek ki.


A BME-VIK-en, ahova én jártam BSc-re, így tanítják: C -> C++ -> Java -> C#, az alacsonyabb szintű, gépközelibb nyelvektől a modernebb, fejlettebb nyelvekig. Tanítási szempontból ez kifejezetten előnyös, mert így tényleg jól elsajátíthatod a programozás működését, és megértheted, hogy a Java szemétgyűjtése vagy a C# propertyjei mögött milyen mozgatórugók vannak. A Pascalnak meg annyi szerepe van, hogy első félévben, amikor a diák megszólal, hogy szakközépben Pascalban így tanulták, a gyakorlatvezető bólogat, hogy "na igen, de mostantól ez C-ben így lesz...", és ennyi.

2016. okt. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 |Orfeusz| ***** válasza:

Pascal teljesen fölösleges, nem érdemes vele foglalkozni. Az infótanárok szeretik, mert ők még azt tanulták.


Mi a cél?


Ha érettségi vagy kísérletezgetés, akkor Python 3, vagy C#. Ezekkel a programozás "magasabb szintjeit" is el tudod sajátítani, mert nem kell annyit szenvedni a kódolással, van egy rakás beépített függvény meg metódus. Gyors és könnyű (csak lassabban futnak le a programok).


Ha egyetemre tanulnál, akkor C++. C és C++ közül szerintem inkább a C++-t tanuld, mert ha C-re van szükséged, akkor a C++-hoz képest kell egy pár dolgot "elfelejteni" és párat hozzátanulni, de a C++ egy emberbarátabb környezet :)


Ha Androidra akarsz csinálni valamit, akkor lehet Javát is, de kezdésnek nem biztos, hogy a legjobb ötlet.


Oktatóanyagból a Pythonhoz tudok egy nagyon jó magyar könyvet. Magyar videóból nem nagyon van minőségi -legalábbis én nem találtam -, de angolul vannak jók.

2016. okt. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor a Java kiesett de mindenki mást mond :(
2016. okt. 29. 21:07
 6/14 anonim ***** válasza:

A Java nemcsak az Androidon megy, hanem szinte mindenütt, és szerkezetileg erősen hasonlít a C#-ra. Egyszer írd meg, fordítsd mindenhol, avagy hibakeress mindenhol. Jelenleg a legnépszerűbb nyelv, az iparban 10 ezer Java programozó hiányzik.


A C egy nehezebb nyelv, de ha ezt tanulod, akkor jobb rálátásod lesz arra, hogy mi történik a gépben. Főként beágyazott rendszerek fejlesztésére használják, például robotgépek, autók vezérlésére. Unixokra főként C-ben íródnak a projektek, amelyek azonban lassanként C++-ra térnek át.


A C++ egy bővített C, ami valamivel még mindig nehezebb, mint a Java, de még mindig népszerű.


A C# főként a Windows rendszerre készült, bár most már terjed más környezetben is.

2016. okt. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


Akkor a Java kiesett de mindenki mást mond :(


Akkor először is el kell döntened, hogy mit akarsz csinálni, és mire akarsz fejleszteni.

2016. okt. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hallgass a fiúkra, látszik, hogy értenek hozzá.

Igaz, hogy most vettem meg az első kocsimat és (budapesti) lakásomat 2 év C# programozás után, de az csak arra jó, hogy a haverok előtt felvágj vele a számológépeddel.

2016. okt. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
@utolsó: a parasztvakítás az megy, az "argumentumaid" meg nemlétezők..
2016. okt. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azt te nyilván jobban tudod hisztipisti :D :D :D
2016. okt. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!