Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet pénzt keresni 15...

Hogyan lehet pénzt keresni 15 évesen az informatikával?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondoltam, hogy exceles munkák elvégzése, adatok kiszűrése adott weboldalról, kisebb programok megírása. Ezekkel hogyan lehet pénzt keresni? Fiverr nevű oldalt kipróbáltam, de még nem érdeklődtek.

2016. okt. 31. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
józsinak újrarakni a vindózt meg letölteni a szenandraszt
2016. okt. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Azt akarod mondani, hogy 15 évesen értesz a programozáshoz?

Készíts már nekem egy kis egyszerű igaz-hamis játékot androidra. Kapsz egy 10-est. Kíváncsi vagyok.

Ez nyilván csak irónia. Semkisem fog táblázatkezelő softwares munkákat rábízni egy 15 éves gyerekre, főleg nem programok meírására.

Az általános informatika ehhez nem elég, tehát képzetség nulla.

Oké, hogy hobbiból értegetsz hozzá, de ezt nem tudod senkinek bizonyítani.

Inkább csinálják meg maguk, mint hogy rád bízzák. Szerintem ne nagyon próbálkozz.

Esetleg csinálj egy kis app-ot androidra, töltsd fel (regisztráció $25), tegyél bele egy-két reklámot és kapsz egy kis pénzt érte.

Szerintem ez az egyetlen egy útja, hogy ebből pénzt csinálj.

2016. okt. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ilyen egyszerűbb alkalmazásokat már írtam Androidra.

Az androidos fejlesztés érdekel a legjobban, hiszen rengeteg lehetőség van benne.

Csak nincsen ötletem valami újra, nem egy világot megváltóra, csak egy olyanra, amire az ember azért felkapja a fejét a mai világban.

2016. okt. 31. 20:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Válaszolok egyszerűen, és érthetően. Menj el egy diákszövetkezethez és adnak neked irodai munkát, ahol számítógépeket használhatsz. Egyébként legálisan nem tudsz pénzt keresni mert számlaképesnek kell lenned. Ha nem tudsz számlát kiállítani, akkor nem tudsz adózni utána. Feketén egyszerű weboldalak elkészítésével, meg ahogy korábban is írták telepítésekkel / javításokkal.
2016. okt. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nézd, ha komolyan ezzel akarsz foglalkozni, akkor én a helyedben először is átgondolnám, mekkora világ is az informatika. Lehetsz ugyanis:

- fejlesztő, programozó

- szoftvertesztelő

- rendszer-adminisztrátor, adatbázis-adminisztrátor, hálózati adminisztrátor, ...

- [...]

- informatikatanár

- számtech boltban eladó

- support-os

- titkárnő


Először is ezek közül nézelődnék, hogy mi az, ami foglalkoztat engem. Az én példámból kiindulva, 12 éves koromban ismerkedtem meg a programozással. Akkor voltam általános iskolás 6.-os, de 7.-ben nekünk volt programozás, amitől nagyon megijedtem, hogy milyen nehéz dolog lehet, na meg azért kíváncsi is voltam, hogy miről szól ez. Így az akkori infótanáromat megkértem, hogy mutassa meg, mi is ez, és ő írt Pascal nyelven (Turbo Pascal 6 IDE-ben) egy rövidke kis programot, ami kiírta a képernyőre, hogy "Szia!". Elkértem tőle a TP6-ot, és otthon, 3 óra önsz_patás után végre sikerült reprodukálnom. Onnantól kezdve nem volt megállás és eldőlt, hogy én ezzel akarok foglalkozni.


Szóval én abban tudok neked tanácsot adni, ha programozó vagy fejlesztő szeretnél lenni. De még ez a programozás is egy marha nagy terület, ugyanis lehetsz

- desktop fejlesztő (aki asztali számítógépekre és laptopokra ír felhasználói szoftvereket)

- mobil fejlesztő (aki mobilra, tabletre ír programokat)

- webfejlesztő (nyilván weblapokat csinál)

- hardverfejlesztő (mindenféle elektronikai kütyükre ír vezérlőszoftvert)

- és még amiket kihagytam.

Engem leginkább a desktop és a web világa vonz, szóval nézzünk meg egy desktop programozói hirdetést:


Cégünk fejlesztőket keres egy XY-ra képes alkalmazás készítéséhez. A számunkra ideális fejlesztő:

- magabiztosan ismeri a C# programozási nyelv legújabb, 6-os verzióját (korábbi szakmai tapasztalat előny)

- nem újdonság számára a WPF és az MVVM

- van tapasztalata MS-SQL használatában és ismeri a T-SQL-t

- használt már korábban valamilyen ORM keretrendszert (előny, ha ismeri az NHibernate-et vagy az Entity Framework-öt)

- nem idegen számára a csapatmunka (scrumban dolgozunk, MS TFS-t használva)


Szóval itt ilyenekre kell rágyúrni. Az, hogy ismered mondjuk magát a C# nyelvet, az semmi. De van egy jó hírem, te még csak 15 éves vagy, időd annyi, mint a tenger, ráadásul minden eszköz és tananyag ingyenesen elérhető, ha van neted (márpedig van). Szóval már csak annyi dolgod van, hogy felkutasd ezeket az anyagokat, leülj és csináld. Legyenek olyan hobbiprojekted, amit szívvel-lélekkel készítesz és nem szégyelled megmutatni másoknak. Erre még most van időd. Később, ha 18 éves leszel és egyetemre mész, nem nagyon lesz.


Aztán majd felkerülsz az egyetemre. Rengeteg ingyenes képzés van, amelyeket cégek tartanak, és bevezetnek téged a szakmai életbe. Ha jó vagy, még gyakornoki állást is kapsz, mert kell a gyakornok a cégnek.


Azt hozzátenném, hogy ne lepődj meg, ha valami túl bonyolult neked és még nem érted. Vannak olyan dolgok a programozásban, amikhez meg kell érnie az embernek. Nekem pl. az MVC volt ilyen a sok közül. 17-18 évesen elképzelni sem tudtam, hogy és miért úgy kell megcsinálni, ahogy. A nagy megvilágosodás 21 évesen ütött be.

2016. okt. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. okt. 31. 21:01
 7/10 anonim ***** válasza:
15 évesen? Én 8 évesen kezdtem el, és most 27 évesen még mindig kezdő vagyok.
2016. nov. 2. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"15 évesen? Én 8 évesen kezdtem el, és most 27 évesen még mindig kezdő vagyok."


:D Én is ~15 évesen kezdtem el, és még 26 évesen is tart az önsz_patás. Ennek sosincs vége. :) Mindig jön be valami új rendszer, technológia avagy új téma az életembe és tanuld meg. :) Tehát hozzányúlok egy új dologhoz, és az időm legtöbbjét 2 dolog veszi el: Google, Stachoverflow

2016. nov. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 16 éves kor alatt nem tudsz diákmunkát sem vállalni legálisan. Nézz utána, de én úgy tudom, hogy így van.
2016. nov. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]

Pl. Így :D

2016. nov. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!