Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python feladatoknal elakadtam...

Python feladatoknal elakadtam a tanuljunk meg programozni python nyelven cimu pdf tankonyvben (hajó van az 1. lapon)?

Figyelt kérdés
a 62/6.13,6.14 feladatokat.tudom eleg hulze vagyok hozza,csak tanarom nemagzaraz semit se.

2016. nov. 3. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:

6.13 Kiszámítod a százalékot. Ezután írsz egy elegendő méretű elágazást, amiben sorra veszed a lehetőségeket.

Minden ágban kiírod, hogy: A jegy, és utána az értékelést.


6.14 A ciklust gyakorolja. Végigmész a listán, kiírod a megfelelő elemet, és a string hosszát. Amire jó esetben van egy függvény, nézd meg a könyvben; rossz esetben végig kell menned rajta egy ciklussal, és megszámolni a karaktereit.

2016. nov. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 |Orfeusz| ***** válasza:

A gyk használhatatlan kód írására, ide írtam a megoldást. Csak akkor nézd meg, ha végképp nem megy (vagy ellenőrzésnek).

Sok sikert és kitartást!


[link]

2016. nov. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,de a tanar ebol akar iratni,a megoldasodbol felse fogom az egeszet :D
2016. nov. 3. 18:49
 4/7 tabaki ***** válasza:
Az baj, mert ez szép tiszta, jól átlátható kód. Legalább pontosíts, hogy mi az, amit nem fogtál fel.
2016. nov. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
6.14 ben Van a vege foleg,de az hulyeseg ilye fugvenyeket vagy mik azok meg nem is vettunk oran ,akkor honnan kene tudnom megcsinani a tanar szerint :D
2016. nov. 3. 21:31
 6/7 tabaki ***** válasza:

Elnézést, hogy elcsúfítom |Orfeusz| kódjait, ráadásul nem is ismerem a pythont, lehet, hogy egyébként is marhaságokat csinálok bennük:


6.13, saját függvény nélkül (kicsit rondán ér véget, de az eredeti is...):


jegy = ""

max = input("Maximális pontszám: ")

while 1:

    pontsz = input("\nElért pontszám: ") # hagyd üresen a kilépéshez

    if pontsz == "":

        break

    else:

        N = int(pontsz)*100/int(max) #hány százalék

        if N<40:

            jegy = "E"

        elif N<50:

            jegy = "D"

        elif N<60:

            jegy = "C"

        elif N<80:

            jegy = "B"

        else:

            jegy = "A"

    print("Jegy: " + jegy)


A 6.14-es printjében a két %s helyére kerül a lista aktuális „nevedik” eleme, illetve annak hossza, stringként. Ezt a megoldást kerülöm ki a következő nehézkesebb változattal:


nevek = ["Jean-Michel","Marc","Vanessa","Anne","Maximilien","Alexandre Benoît", "Louise"]

for nev in nevek:

    print(nev),

    print("--"),

    print(len(nev))


Annak ellenére, hogy te nem tudsz a függvényekről, nemcsak a string hosszát visszaadó len() az, hanem a print() is, tehát semmi ördögtől való nincs abban, ha véletlenül rátalálsz egy használhatóra, és alkalmazod. A hosszt egyébként megkereshetted volna egy újabb ciklussal is (ennek a módját engedelmeddel nem közlöm), de semmi értelme bonyolítani a programot, ha van egyszerű beépített megoldás. Lehet, hogy a len() függvényt még nem tanultátok, de te okos vagy, és utánanéztél, pont.

Még egyszer: A fenti esetlenkedések kerülendők, csak valamiféle magyarázatként próbáltam lebutítani a progikat.

2016. nov. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen,de vegul teljesen masbol iratott
2016. nov. 4. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!