Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programok, programnyelv...

Milyen programok, programnyelvek ismerete szükséges egy ilyen játék létrehozásához?

Figyelt kérdés
Teljesen laikusként kérdezem. A tipikus zuhatag típusú (3 db azono színű izé összepárosításával eltűnnek) játékok elkészítéséhez milyen programozói tudás szükséges?
2016. nov. 7. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel netes, valószínű ha máshoz nem is ,de a beillsztésre valami szintű html , css kell.

Szerintem meg lehet oldani már a felületet nodejs+js kombinációval , de sima java vagy flash is jó lehetne,bár utóbbi lépítés alatt van.

Mysql meg ahhoz kéne,hogy tárold az eredményeket.

De persze valószínű más megoldások is léteznek.

2016. nov. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nincs programnyelvhez kötve. Többféle progamnyelvben is meg lehet oldani, minden attól függ, melyikhez értesz. Ha egyikhez sem, akkor legalább 5-6 év tanulásra vagy egy ilyen játék elkészítésétől.
2016. nov. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A #2-dik hozzászóló nagyon jól mondta, ez nincs programozási nyelvhez kötve...


El kéne döntenéd, hogy

1.: Számítógépen akarod? (Delphi, C#, stb,stb...)

2.: Interneten (független)? (Java (applet, swing), Flash, JQuery, stb,stb...)

3.: Mobiltelefonra? (AndroidStudio...)


Ha nagyon érdekel a téma, akkor csak rajtad múlik mennyi idő.


(régebben, mikor volt még időm normális dolgokra is, akkor én addig aludni sem bírtam, míg el nem készítettem egy-egy programomat)

2016. nov. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valóban, szinte bármilyen programnyelven megvalósítható ez a nem túl bonyolult játék.

Az ismertebb nyelvek (c, pascal, java, c++, basic, python, c#, forth) bármelyikén, az sem igaz, ami a 2. hozzászóló mond, hogy 5-6 év tanulás kellene hozzá. Ez egy halálosan alap játék, delphi környezetben nulláról startolva max. 3 hónap mire eddig eljutsz, ha komolyan veszed és foglalkozol is a dologgal.

2016. nov. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! A kérdés két dolog miatt fogalmazódott meg bennem. Egyrészt szeretek ilyen játékokkal játszani, másrészt pont a napokban kezdtem el ismerkedni a programozással.

Ez azt jelenti, hogy teljesen kezdő vagyok, a codecademy.com-on .html-lel kezdtem el egyelőre ismerkedni. De a főoldalon sok egyéb tanulási lehetőség is van.


Kicsit összezavarodtam, hogy a .html után mivel és milyen sorrendben folytassam, mi mire épül rá. A játék azért gondolkoztatott el, mert - tényleg laikus logika alapján - kell egy program, ami az elemek mozgását koordinálja, gondolom valamilyen algoritmus alapján. (Kiesik három piros, akkor milyen irányból és milyen szinű, gyakoriságú egyéb elemek essenek az üres helyekre.)


Másrészt a grafikai részét is valaminek meg kell oldania, de hogy ez hogyan működik, arról végképp fogalmam sincs. Van egy rajzoló program, ahol meg lehet tervezni az egyes elemeket, a stabil hátteret, a két játék közötti (pályák közötti) átvezető "mesét"?


Gondolom még más is lehet mögötte, hogy egyben legyen a játék, de teljesen kezdőként csak ennyit tudtam kiokoskodni, lehet, hogy tévesen.

2016. nov. 8. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!