Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudnám megtalálni egy...

Hogy tudnám megtalálni egy programomban a hibát? (működik, de elvileg nem teljesen jó)

Figyelt kérdés

A program tetszőleges és tízes számrendszer között vált át,és sokmindent kipróbáltam nekem mindig jól váltotta át,de mégse max pontos a program.


a program ez: [link]

feladatleírás: [link]


Valakinek van ötlete mit nézzek meg?


2016. nov. 14. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Kis-nagybetűs input?
2016. nov. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam mindenféle inputot és jó eredményt is dobott ki (a furcsa az hogy először az eredményt nagybetűkkel írtam ki pedig kicsivel és ezt javítva kevesebb pontot kaptam a programra...) megnézném én azokat a teszteseteket de hát azokat nem adják ki véletlenül se
2016. nov. 14. 20:39
 3/9 anonim ***** válasza:

A bemenetre gondoltam, megadok három sort, írd be mit ad ki ezekre:

16->10 AA

16->10 aa

2->10 itt pedig 64 darab 1-es legyen

2016. nov. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

valami gond volt vele,amit javítottam is(az aa,AA volt problémás),de így is van benne hiba

ha esetleg akarod még próbálgatni,nekem már nincs ötletem

[link]

2016. nov. 15. 20:36
 5/9 A kérdező kommentje:

egyébként van még pár ilyen feladat,a következőt is megírtam,ott is ugyanez,kipróbáltam szinte mindent,jók is az eredmények,mégis hibás a program

na mindegy biztos nem fogok ezen 2 hétig ülni,mivel 3 hét alatt kéne megírni 10 ilyen programot

2016. nov. 15. 20:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Az mit jelent, hogy hibás? Amikor kiértékeli az automata, mit ír ki? Csak azt hogy rossz, vagy hogy mondjuk 100 esetből 75-ben adott jó értéket? Csak mert a számokból is lehetne következtetni, hogy mi lehet a hiba.


Ezt próbáld még ki, itt számol, pedig hibát kellene kiírni:

16->10 XYZ

Ha kisbetűsen írom be az xyz-t, akkor jó, mert hibát ír ki.

2016. nov. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a program error/warning nélkül lefut, de tudod, hogy a nem megfelelő, vagy nem mindig megfelelő eredményt ad, az azt mutatja, hogy valahol hibás a logika.


Ilyen hibát úgy tudsz megtalálni, hogy fogsz egy olyan imputot, amiről tudod, hogy hibás kimenetet ad. És lépésenként megnézed, hogy melyik művelet során ad a várttól eltérő eredményt.

2016. nov. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Újabb inputok:


Erre lefagy (nullával oszt):

10->0 1


Erre végtelen ciklusba kerül:

10->1 1


Amit viszont teljesen kihagytál az az, hogy nézze a számolás közben, hogy elfér-e még a 64 biten, pl.:

16->10 FFFFFFFFFFFFFFFFFF

Ez túl nagy szám, HIBA-t kellene kiírnia, de számol.

2016. nov. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Természetesen jóval több F van az utolsó példában, csak megette a rendszer.
2016. nov. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!