Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# TCP Szerverről hogy lehet...

C# TCP Szerverről hogy lehet az összes csatlakozott kliensnek adatot küldeni?

Figyelt kérdés
Új vagyok a programozásban, főleg a hálózati dolgokban, és nem tudtam megoldani ezt a problémát. A terv az, hogy a Kliens csatlakozik a szerverhez, majd egy gomb megnyomásakor a Kliens küld egy kérelmet a Szervernek, majd a Szerver az összes Kliensnek küld egy parancsot. Addig működik, hogy a Kliens elküldi a Szervernek a kérelmet, de aztán a Szerver csak annak a Kliensnek küldi tovább a parancsot, amelyikről a kérelem jött. A Szerver forráskódja: [link]

2016. nov. 14. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Listában tárolod a csatlakozott klienseket, majd foreach-el végigmész rajtuk.
2016. nov. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Próbáltam foreach-el de csak 1 kliensnek küldte el, annyiszor ahány csatlakozott kliens volt. Valószínüleg én rontottam el. Le tudod írni a foreaches sort?
2016. nov. 14. 20:03
 3/8 anonim ***** válasza:

foreach (var client in clientSockets)

{

SendMessage(client);

}

2016. nov. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként amíg ekkora fejtörést okoz egy ciklus lehet nem kéne még szerver-kliens programot írni.
2016. nov. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ehh, meg aszinkron programozni...

Ebből úgy látom kb semmi nem a saját kódod.

2016. nov. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaid. Alapból nem szerettem volna ilyen dologba belekezdeni, de fejben egyszerűnek tűnt. Alapból egy játékot csináltam, ami nyilván nem egy nagy játék. Ezzel a c# alapjait akartam gyakorolni, és elég szórakoztató foglalkozás volt. Természetesen ment az upvote. Kösz mégegyszer.
2016. nov. 14. 21:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha túl nagy léptekkel haladsz, akkor nem lesznek meg a biztos alapok és egyre nagyobb lesz a káosz a fejedben, ami miatt előbb utóbb meg fogsz akadni és mehetsz vissza megtanulni az alapokat.

Akkor inkább érdemes csak olyat csinálni, amit teljesen értesz és kis lépésekben feszegetni a határaid.

2016. nov. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Van egy androidos alkalmazás SoloLearn. Ezzel meglehet tanulni sok nyelvet. Én most ugye a C#-ot nézegetem meg majd utána a C++-t szeretném. Ismered esetleg? És ha igen, akkor mi a véleményed róla?
2016. nov. 14. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!