Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Flash alapú szerverről futtato...

Flash alapú szerverről futtatott dolgokat valóban lehet "hack"-elni vagy ez csak egy tévhit?

Figyelt kérdés
2014. aug. 2. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Valóban lehet, de manapság pont ezért direkt úgy csinálják meg a flash alapúakat, hogy legyen mögötte egy adatbázis is, amivel össze tudja szinkronizálni az adatokat, hogy ne lehessen módosítani.

A youtube-on található videók csak átverések. A videókon ha módosítanak valamit egy flash alapú programban, akkor annak csak a felirata változik meg, de az értéke változatlan marad.

2014. aug. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt nagyon jól tudom, hisz számos programmal átlehet írni mindent, de az csak az adott személynek mutatja úgy aki épp átírta. Vizuális csak. De ez megvalósítható egyébként?
2014. aug. 2. 16:38
 3/6 anonim ***** válasza:

"De ez megvalósítható egyébként?"

Mi?


Flash alapú szerverről még nem hallottam, de elég hülyeségnek hangzik.


A kliensoldali dolgokat mindig meg lehet változtatni, tökéletes védelem ez ellen nem nagyon létezik.

A szerveroldalon viszont nem látsz bele semmibe, hiszen ez egy hatalmas biztonsági rés lenne. Ha létezne is, senki nem a goldját növelné, hanem ellopná az összes jelszót és emailcímet.

2014. aug. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Flash alapú szerver"

Ezen mit értesz?

Flash memória (SSD) van a szerverben adattárolóként? Mert ebben az esetben nincs mérvadó különbség a hagyományossal szembeni támadhatóság szempontjából.


Vagy Adobe Flash-re gondolsz? Az meg kliensoldali technika - ebben az esetben hasonlóképp más kliensoldali technikákhoz (például a HTML+/Javascript esetén) védelmi mechanizmusokat kell eszközölni (pl.: szűrni kell a felhasználótól származó tartalmakat).

2014. aug. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mint írtam (1. vagyok) "Valóban lehet". Szóval lehet.
2014. aug. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Flash alapú szerverről még nem hallottam, de ha az Adobe Flash playeren alapúló hackelésre gondolsz lehetséges.

-Sok felhasználó nem szokta frissíteni a flash playerét, és ebben gyakorta vannak elég komoly biztonsági rések. Egy megfelelően elkészített flash alkalmazás simán exploitálni tudja ezt a sérülékenységet, és ennek segítségével aki rámegy arra a videóra/játékra amibe ez van integrálva fel lehet törni a gépet.

2014. aug. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!