Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szükségem lenne egy Assembly...

Nicola73 kérdése:

Szükségem lenne egy Assembly programra. Programozni szeretnék PC-n Win7 alatt. Tudtok ebben segíteni?

Figyelt kérdés
Windows 7 alatt DOS-ból nem működik már a Debug parancs. Olyan programra lenne szükségem amiben tudok gépi kódban programozni. Fontos lenne hogy ne egy szövegszerkesztőbe kelljen megírni a kódot és azt befordítani, hanem közvetlenül tudjam elérni a parancsokat és címeket. Olyan programom már volt amivel meg tudtam nézni egy adott program Disassembly kódját. Nekem programoznom kell. Van egy Commodore +4 szimulátorom a Yape és azalatt még működik a Monitor parancs amivel tudtam programozni. No akiknek ez mond valamit ilyen keresnék PC-re. Köszi a segítségeteket előre is.

2016. nov. 18. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
És mi tart vissza attól, hogy google-ban keress egyet? Tudod, programozóként azért az önálló problémamegoldás kicsit elvárás, mert mintha ez lenne a szakma lényege.
2016. nov. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen. Maradj a +4 monitorjánál.
2016. nov. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel úgy tűnik szereted az emulátorokat, így tudom javasolni a DOSBox-ot:


[link]


Na igaz, hogy azalatt sincs DEBUG, de letöltheted:


[link]


...én kipróbáltam működik!

2016. nov. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hagyd már. Azt hiszed tudja, hogy egyáltalán miről beszél?
2016. nov. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi Igaz Mondó. Tényleg igazad van már fel is raktam. Mount c: d:\ azt kész is a debug-ot meg átvettem a másik 32 bites masináról fut ezerrel. Köszi ismét :--)
2016. nov. 18. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!