Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehetek jobb programozó...

Hogyan lehetek jobb programozó a többiektől?

Figyelt kérdés
Egyetemi hallgató vagyok, programozói szakon, de átlagos vagyok a csoporttársaim között sem a legjobb, sem a legrosszabb nem vagyok(programozásból). Hogyan tudnák a többiek fölé kerekedni, foglalkozzak minden időben a programozással, keressek kutassak arról a programnyelvről amit tanulok, vagy mitől válhatnák a legjobbá, aki sikeres programozó lett, az hogyan tudta ezt megvalósítani?

2016. nov. 19. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Én vagyok az egyetlen aki lehidal ezeken? Mármint ott van egyetemen és kajak megkérdezi, hogy legyen valaki jó programozó. Gyakorolj b+, mégis mit gondoltál, homokvárat kell építeni a játszótéren a programozáshoz?! Hogy ennyire ne legyen valakinek józan paraszti esze az tragédia...
2016. nov. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Ez csak az én elképzelésem, de aki itt keres választ arra, hogy váljon átlagon felülivé, az átlagos is marad. Amúgy meg gyakorlás, kutatás, és persze adottság kell hozzá. Ha utóbbi nincs meg, akkor mondj le arról, hogy a legjobb leszel, sőt, igazából mondj le arról, hogy a legjobb leszel. A legjobbak olyan szinten pörögnek, hogy soha nem kellene ilyesfajta kérdéseket feltenniük. Ismerek néhány ilyet, akik egyetemista korukra már 10-15 éve foglalkoznak programozással, és olyan felfogásuk van az egészről, ami a maradék 99% számára megközelíthetetlen. Kitartással és szorgalommal jó lehetsz, elégedj meg azzal.
2016. nov. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kérdésedre pontosan tudod a választ.
2016. nov. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

Gyere ide a codegolf-ra, tanulj a nagyoktól, aztán nyerj meg párat a feladatok közül: [link]

Szal ha beilleszkedsz majd ide a "feketeövesek" közé, azzal már a világ 99%-ánál jobban tolod.

2016. nov. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják az egyetemen, hogy ha Haskellt gyakorolsz, akkor jobb programozó leszel más nyelvekben is. Erről még nem tudom eldönteni, hogy igaz-e, de majd meglátom.
2016. nov. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Az egyetemen csak a jéghegy csúcsa van programozásból. Ha nem érdekel annyira a programozás, hogy csak azért csináld, mert szereted, akkor sosem leszel átlagon felüli.
2016. nov. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Engem érdekel meg kifejezetten szeretem sőőt, az hogy problémákra saját algoritmusokat kell kitalálni szerintem nincs jobb dolog ennél, mindig is szerettem régen is a logikai feladatokat játékokat is stb. most is mikor kapok egy feladatot az a legkevesebb, hogy kitaláljam rá a megoldási módszert átalában percek alatt felismerem, hogy milyen folyamattal lehetne megoldani, engem maga a program nyelv érdekel, hogy azt, hogyan lehet jól gyakorolni, mert hiába tudom a megoldást ha nemtudom kódokba önteni és a kódolás nagyon érdekes dolog, csak nemtudom ezt, hogyan lehet magas szinten elsajátitani, mert ugye a rendes nyelvekre is vannak taktikák trükök, hogyan egyszerübb egy nyelvet megtanulni és azért tettem föl ezt a kérdést, hogy hátha tud valaki ebben segíteni, hogy hogyan tudok egy program nyelvet könnyedén elsajátítani, utólag elnézést kérek mert én is hibás vagyok mert rosszul fogalmaztam meg a kérdésemet.
2016. nov. 19. 23:18
 8/9 anonim ***** válasza:

"Gyere ide a codegolf-ra, tanulj a nagyoktól, aztán nyerj meg párat a feladatok közül: [link] "

Ez egy nagyon jó oldal, már többdször vettem át onnan python-os, perl-es megoldásokat. Azt ntm tudom pontosan, hogy mitől lesz valaki igazán jó programozó, de az biztos, hogy a nyelv mélységeit igazán jól kihasználják codegolf-ra feltett kódok.

2016. nov. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nos, egyetemen a beadandók pl. tökéletes alkalmat teremtenek arra, hogy megmutasd mit tudsz: tűnj ki, csinálj többet, mint mások! Tapasztalataim alapján ez egyáltalán nem nehéz. Volt olyan, hogy simán a beadandómra megajánlott jegyet kaptam és megúsztam az elméleti vizsgát, csupán azért, mert a többiek sokkal gyengébb munkát adtak be. Én pedig csak annyit csináltam, hogy rászántam az időt és minőségi munkát adtam ki a kezem alól.

Szintén jó gyakorlóterep, ha magadnak, aktuális problémákra írsz programot, aztán később lehet, hogy másnak is hasznos lesz.

2016. nov. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!