Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Informatika teruleten mivel...

Informatika teruleten mivel erdemes elkezdeni fogalkozni? En spanyolul egyedul megtanultam nagyon jol, tehat tudok egyedul tanulni.31/F

Figyelt kérdés
Most nem ertek semmihez IT teruleten, de azt mondjak vannak teruletek, amikben az ember nagyon meg tudja szedni magat, ha ert hozza. Diploma nelkul is. Nem is ertem egyebkent, hogy olyan teruleten, mint az informatika, minek kell diploma. Ugy ertem ez olyan gyorsan valtozik, hogy egy a 90-es evekben szerzett informatikus diploma csak akkor er valamit, ha benne is dolgozott ez ember. Nekem kozgaz diplomam van, de kezdek rajonni, hogy a diploma onmagaban keves. Mellette tudok angolul es spanyolul, de erzem, hogy meg mindig lenne hova fejlodni. Szerintem biztos van az infonak olyan aga, ami nagyon szep. Olyan kulonosen erdekelne, ami nehez, mert a nehez dolgok egy ido utan a legkonnyebbek. Nekem szamvitel a kozgazon belul a szakom, es a kozhittel ellentetben nem nehez.
2016. nov. 20. 23:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
31 évesen már késő. mire olyan szintre jutnál, hogy "megszedd magad" jön a nyugdíj.
2016. nov. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez baromsag.
2016. nov. 20. 23:40
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha 31 évesen akarsz belekezdeni, tehát eddigi ismereted nulla, akkor nem olyan nagy baromság az, amit az első válaszoló mondott.

Eleve 31 évesen már nem nagyon lehet úgy befolyásolni a gondolkodásmódodat, ahogy az a programfejlesztés területén szükséges volna.

A másik dolog ebből következik, mármint hogy neked legalább 2-3-szor annyit kell tanulnod ugyanannyi ismeret elsajátításához, mint egy 12-15 évesnek.

Mire te elérnél egy olyan szintre, hogy alkalmazzanak, jó pénzért, addigra már tényleg 50 éves lennél, vagy esetleg még idősebb is.

2016. nov. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Orulok, hogy ennyire ismeritek az agyam mukodeset. Neuroplaszticitasrol hallottatok mar?

Masreszt: ismerek szoftverfejlesztoket, es semmivel nem okosabbak nalam. Barmit meg lehet tanulni. Ne legyetek mar ennyire magyarok.

2016. nov. 21. 02:21
 5/16 A kérdező kommentje:
Barmi megtanulhato.
2016. nov. 21. 02:23
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Igen, csak ők nem 31 évesen kezdtél. Te úgy 35 éves korodra tudnál oda eljutni, mint egy phpzó jancsi18, és diákmunkás közeli fizuval már el is helyezkedhetsz napi 8 óra robotra. Ennél számvitellel simán jobban keresel.
2016. nov. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Egyébként azt nem értem, hogy ha ennyire okos vagy, és jobban tudod a választ a saját kérdésedre, akkor minek teszed fel?

Az informatika sokkal-sokkal-de-sokkal komplexebb terület, mint megtalálni neten egy átlagfizut szakmák szerint lebontva. Neked még ez utóbbi sem sikerült önállóan...innen kiindulva nemtom, mit vársz.

2016. nov. 21. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Masreszt: ismerek szoftverfejlesztoket, es semmivel nem okosabbak nalam."


Az autószerelőmnél én is okosabb vagyok, mégsem kisérelném meg a kocsimon a féket megjavítani.


" Barmit meg lehet tanulni."


Létezik legalább egy kivétel, ez pedig a szoftverfejlesztés.


" Ne legyetek mar ennyire magyarok."


Nem "ennyire magyarok" vagyunk, hanem ennyire realisták.

Láttam én már nem egy, nem két komoly öreg szakit elvérezni a szoftverfejlesztés frontján, pedig diplomáztak, disszertációt írtak, megvédték, jó szakemberek voltak, szomszédos szakterületen.

2016. nov. 21. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szép álom volt haver.
2016. nov. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%

Figyu, nem lehetetlen, de semmi értelme. Minimum tíz év, mire oda eljutsz, ahol közgazdászként most lehetsz, de a formális képzés hiányában inkább több. Ennek semmi értelme. Ha csak hobbiként érdekel meló mellett, akkor azt javaslom, hogy kezdj pythonnal, a Courseran vannak kezdő python-os kurzusok, amik elvégzése után vedd fel a python for Data science speciációt. Ennek az lenne az értelme, hogy olyan dolgokat tudsz tanulni, amiket közgazdászként esetleg hasznosítani tudsz (hatékony műveletek nagy adatszettel, vizualizáció).


"Ne legyetek mar ennyire magyarok."

Magyarozni tipikus suttyó magyar szokás.

2016. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!