Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes belekezdeni android...

Érdemes belekezdeni android programozásba úgy hogy javából csak alacsony alaptudással rendelkezem?

Figyelt kérdés

Gondolom tutorialokban/egyes iskolai anyagokban úgy tanítják az embereket, hogy feltételezik, hogy zöme nem ismeri a java nyelvet, és úgy tanítják az androidos programozást is,vagy netán tévedek? Inkább fordítsak több időt először javára és utána android? Ha igen, tudnátok pár forrást küldeni, ha nem okoz gondot?:)


Köszi



2016. nov. 21. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Nos pl én kb akkor programoztam Java-ban, amikor az Android-ról még azt hitték valami földönkívüli lény és nem kapcsolták össze a mobiltelefonokkal... :-)


...aztán amikor Androiddal kellett megvalósítanom pár alkalmazást, akkor tulajdonképpen azt vettem észre, hogy a két nyelvnek (Java és Android) annyi köze van egymáshoz, hogy mind a kettő a C-paradigmáján alapszik... :-)


1.: veszel egy könyvet, ami Androidról szól:

[link]


2.: elkezded olvasni (és bár elsőre idegennek és bonyolúltnak fog tűnni), és miközben haladsz előre, szépen kipróbálgatod a példaprogramokat... (feltelepíted a fejlesztési környezetet:

[link]


3.: aztán ha tényleg érdekel a téma, azt fogod észrevenni, hogy már a szenzorokat bibrálod és tök könnyű! :-)

2016. nov. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
[link] ez a pdf megegyezik azzal könyvel amit linkeltél?:o
2016. nov. 21. 15:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem érdemes, mert csak gányolás lesz a vége.

Igazmondó válaszait el sem kell olvasni, mintha ott sem lenne, nem véletlen az értékelése.

2016. nov. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, ha ez téged jobban motivál. Bár szerintem mindenki sokkal otthonosabban mozog desktop környezetben.


" Nem érdemes, mert csak gányolás lesz a vége. "


Kezdőként úgyis gányol, nem mindegy, hogy milyen oprendszeren csinálja ezt?


Amúgy nem muszáj Java-ban fejleszteni rá, ha a C#-hez jobban értesz, akkor kiváló megoldás lehet a Xamarin is, ugyan úgy lehet vele natív Android alkalmazásokat készíteni.

2016. nov. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdezném meg, hogy javában milyen szintet kéne megütnöm ahhoz, hogy utána áttérjek javára(és mellette párhuzamosan nyomjam javát is)?
2016. nov. 23. 01:23
 6/6 anonim ***** válasza:
A java még hátra van.
2016. nov. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!