Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom kitörölni a text...

Hogyan tudom kitörölni a text fájl tartalmát mielőtt beleírnák fprintf -l?

Figyelt kérdés
Azt akarom elérni,hogy ha megnyitom írásra a fájlt, akkor törölje a tartalmát. A program futása közben menteni akarom egy ciklus változóit egymás allá írva. Ha viszont újból elindul a program akkor, törölje a tartalmát előtte.
2016. nov. 21. 17:07
 1/5 A kérdező kommentje:
C -ben
2016. nov. 21. 17:07
 2/5 anonim ***** válasza:
FILE *fp = fopen("path","w");
2016. nov. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
AZ fopen második paramétere adja meg a megnyitás módját. A "w" az írásra megnyitás, az írásra megnyitás pedig a tartalom törlését is jelenti. Mellékesen, ha úgy akarsz megnyitni egy fájlt, hogy nem akarod felülírnia tartalmát, csak hozzáfűzni a végére, akkor az "a" paramétert használd.
2016. nov. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egy problémám adódott,hogy ha ctrl+c vel linux alatt befejezem a program futását,akkor nem menti el a kívánt értékeket a program. Ha megszakítás után megnézem a txt fájlt tartalmát,akkor üres marad. (a kiiratás egy for ciklusban történik )

Ezt hogyan tudom kivédeni ?

2016. nov. 21. 21:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát.. úgy, hogy nem ölöd le a programot CTRL+C-vel? :D
2016. nov. 22. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!