Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen nyelvel ajánlott...

Milyen nyelvel ajánlott ilyenhez hozzákezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szeretnék saját magamnak, gyakorlásként és tanulásként(!!!) egy hasonló böngészős játékot mint a Travian és Elvanar és hasonlók.

Nos én PHPban szó mi szó, tudok programozni,csak azzal az a bajom, hogy nem folyamatosan fut, csak akkor fut,ha http kérés kap.

össz vissz 2-3 éve kezdtem programozni, és szeretem csinálni, és még egyszer nem azért, akarom csinálni, hogy keressek vele valamit, hanem azért hogy tanuljak, és tapasztaltabb legyek, tudom nem kis munka, de nem rémiszt meg.

És azt szeretném kérdezni, hogy milyen másik nyelv lenne erre jó? meg esetleg valami tippeket, hozzászólást is elfogadok.


Előre is köszönöm !


2016. nov. 26. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért 2-3 év után ott tartani, hogy a "PHP csak akkor fut, ha http kérést kap" elég tragikus.

Nyilván böngészős játékhoz kliens oldali nyelv is kell, tehát mondjuk JavaScript.

2016. nov. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

elnézést a php kb csak fél éve kezdtem el, és eddig ezt tapasztaltam.

javascriptet ismerem, mellet a jquery függvénykönyvtár használatát, és a angularJS mint "framework".


Szóval szerinted meglehet csinálni phpval is? esetleg tudnál segíteni mire keressek rá?

2016. nov. 26. 22:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem világos hogy hogyan jön ide a PHP. A kliensnek aztán oly mindegy hogy mi fut a szerveroldalon. Azt sem írtad le hogy miért akarod hogy a szerveren "folyamatosan" fusson valami. Nem szeretnéd hogy a kliensek pollozzanak hanem inkább WebSocketet (vagy SSE-t) használnál? Fura lenne ha pont a PHP ne tudna ilyet.
2016. nov. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért is kellene folyamatosan futnia? A PHP-nak pont az a lényege, meg úgy az egész webnek, hogy állapotmentes. És ugye egy problémának van több megoldása is. Szóval ha az a feladat, hogy a gomb megnyomása után 7 órával történjen valami, akkor:

1) Csinálhatod azt, hogy egy folyamatosan futó program visszaszámlál 7 óráról, és amint lejár, teszi a dolgát.

2) Letárolod valahol, hogy mikor nyomott rá a gombra. Ezt követően egy ütemezett feladatként (vagy ahogy Unix-on mondják, cron job-ként) x időközönként lefut egy script, ami teszi a dolgát, ha már lejárt a 7 óra.

És a webes világban is működik mindkét módszer. Ugyanis ha van egy saját szervered (ami egy Travian szintű játéknál nem árt), azon olyan programokat futtathatsz, amilyet te akarsz.

2016. nov. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pedig travianhoz bőven elég a php+javascript+css+html kombó. A mai ajax világban tényleg úgytűnik, mintha folyamatosan futna, de ez csak illúzió. A javascript teszi olyan "élővé". Keress rá az ajax-ra és meglátod te is.
2016. nov. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!