Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Online hol lehet ingyen C...

San1111 kérdése:

Online hol lehet ingyen C nyelven tanulni (angol vagy magyar oldal jöhet)?

Figyelt kérdés

2016. nov. 30. 01:52
 1/8 anonim ***** válasza:
2016. nov. 30. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ha a Google-ig sem jutsz el egyedül, akkor eléggé halálra van ítélve a dolog.
2016. nov. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1) Olyanok válasza érdekelne elsősorban akiknek sikerült megtanulni a neten programozni, az ő véleményükre alapoznék.

2) A két trollnak ajánlanám hogy nézzék meg ők is azt a keresést, mennyire felel meg akár az ingyenes, akár a C nyelv kritériumoknak

2016. nov. 30. 14:30
 4/8 anonim válasza:
2016. nov. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pedig a Google - megfelelő keresőszavak segítségével - segít:

[link]


Például:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. nov. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tehát most mi vagyunk a hibásak, hogy nem tudsz guglizni, vagy mi a szar?
2016. nov. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, már megbocsáss, de arról tényleg nem tehet a "két troll", hogy rátapintott az igazságra és az neked fájdalmas!


Mellesleg programozni nem úgy fogsz megtanulni, ha ülsz a net előtt és keresgetsz programozási segédleteket.


Ha meg akarsz tanulni egy programozási nyelvet a következő sémát követheted:


1.: eldöntöd milyen programozási nyelven akarsz megtanulni. (ezen túlvagy!) --> C


2.: megnézed milyen könyvek vannak a témakörben:

Igazi könyv:

[link]

Elektronikus könyv:

[link]


(megjegyzem, hogy én például az igazi könyveket részesítettem mindig előnyben, ha elektronikusan is találtam meg, akkor kinyomtattam)


3.: megnézed milyen fejlesztői környezetek vannak, amelyek segítenek elsajátítani a C nyelvet:

[link]


(Az LCC-Win és a MinGW-t külön ki is emelném. Persze használhatsz Visual Studio-t is, talán az Express változata ingyenes is, nem tudom.)


4.: keresel példaprogramokat: "Hello World!", stb.

Vagy a fentebb említett könyvekben szereplő példákat bepötyögöd, vagy online példákat próbálasz ki:

[link]


(az online példákkal csak az a baj, hogy az ember hajlamos a CTRL+C és CTRL+V billentyűkombinációkkal azt az érzést kelteni önmagában, hogy a programot ő írta, ezért is jöbb az igazi könyv! Mert abból te írod be, így közben is gondolkozol rajta, hogy működik.)


5.: aztán kitalálsz egyszerűbb programokat, amelyeket megcsinálsz.


6.: majd bonyolúltabbakat.


7.: és végül hasznosakat!


Bár ez minden tanulási folyamatban hasonlóan megy, csak sokan elfelejtették már, hogy a dolgokat ne a közepén és a végén kezdjék el! :-)

2016. dec. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Krioszhun válasza:

Szia!

Én ezzel kezdeném https://www.youtube.com/watch?v=SFA_hIZoW3Y&list=PLtDjsSoFT1..


Utána jöhet egy könyv amiből van sok de csak néhány érthető... én párhuzamosan olvasok többet- csak azért nem írom le, mert ami nekem a 3 közül tetszik az kifejezetten linux-os.... és bár nincs sok különbség elsőnek nem kell ilyennel elvenni valaki kedvét, hogy még azt is megértse..

közben keres feladatokat a net-en .. Olyat amit egyetemen adnak fel beadandónak... összetettek, de nem annyira h ne lehessen megoldani ... inkább sokat kell gondolkodni, hogy hozzd össze ... tényleg jók

Tényleg sok sikert kívánok!

2017. febr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!