Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Windows Form Application...

Windows Form Application Form1-ét szeretném bezárni miközben megnyílik egy Form2 (Form1-et futtatja a program induláskor). Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
A Visual Studio leállítja a debuggolást ha becsukom a Form1-et akkor is ha előtte hívom meg a Form2.Show(); parancsot. Ha csak Form1.Hide()-dal tüntetem el, akkor viszont akkor se állítja a le debuggolást hogyha azóta újra megnyitottam a Form1-et és szépen bezártam az ablakot. Félek, h ha megnyitnám visual studio-n kívül akkor az elhideolt form1 futna a gépem hátterében.

#Visual C# #C Sharp #Visual Studio #Form.Hide #Form.Close
2016. dec. 6. 20:38
 1/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem tudom, hogyan csinálod a dolgot, de ez nállam tökéletesen müködik delphi7-ben :


Form1.Hide;

Form2.Showmodal;

Form1.Show;


De, a feladatkezelőben (CTRL+SHIFT+ESC) a Folyamatok fülön az EXE név alapján, meg tudod nézni, hogy ott van-e a beragadt Form1-ed.


Sok sikert.

üdv.

2016. dec. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Feladat kezelő szerint is beragad egy form :/
2016. dec. 7. 19:49
 3/5 coopper ***** válasza:

Köszi az infót, de arról, hogy hogyan csinálod még mindig nincs infó.


A Form2.Show helyett a Form2.Showmodal-t használd,


Üdv.

2016. dec. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 SimkoL ***** válasza:
Én is csak a Dephi 7-ről tudok mesélni. Van egy Fő - main form - aminek a bezárása rántja magával a többit is - de szerintem más nyelvekben is így működik. Természetesen van rá lehetőség, hogy elrejtsük, sőt meg sem jelenítsük még egy villanásra sem, de igazából programszervezés kérdése az egész. Sajnos én is futottam már bele ebbe a hibába, újra kell(ett) gondolni az egészet :(
2016. dec. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az alkalmazás fő formját nem zárhatod be.

Az esetemben a Form1 a fő form, ebből nyitom meg a Form2-őt. Ezt így érdemes csinálni:


var form2 = new Form2();


this.Hide();

form2.ShowDialog();

this.Show();


A form2.ShowDialog() résznél megáll a Form1-en lévő kód futása, ha a form2-őt bezártad akkor folytatódik azzal, hogy megint megjelenik a form1 (ezt átírhatod this.Close()-re is ha szeretnéd, vagy akármire).


Viszont ha a form2-ből akarok elérni egy másik formot, jelen esetben a form3-mat, akkor ott már működik az az út amire te gondoltál:


var form3 = new Form3();

form3.Show();

this.Close();

2016. dec. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!