Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programnyelvet érdemes...

Milyen programnyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
2016. dec. 7. 04:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Mindig azt, amelyik szimpatikus neked. Ami nem áll neked kézre, azzal kínszenvedés lesz a tanulás.
2016. dec. 7. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
29%

piacképes legyen

konnyen ertheto

ne legyen teleszorva 2 milliard parameterezessel :)

ne legyen elavult

+ amire nagyon sok programozot keresnek

2016. dec. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
53%

Kezdőnek teljesen mindegy. Amúgysem nyelvet kell tanulni, hanem szoftverfejlesztést, aminek jórésze nyelvfüggetlen. Api-k, dp-k, architektúrák, stb...

A nyelv kezdőknek azért számít, hogy a tanultakat ki is tudják próbálni. Niklaus Wirth ezért csinálta a pascal nyelvet, mert operátorok helyett rengeteg kulcsszó van benne és kezdőknek könnyen olvasható. Javaslok ilyen oktatási célra kifejlesztett nyelvet. Később persze úgysem ez lesz a fő csapásirányod, de tanulni nem rossz.

2016. dec. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
70%
Kezdő nyelvnek Pascal vagy Python. Később C, C++ vagy Java.
2016. dec. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Pascalt nem szeretem

Pyton és a c-nyelvek, és a java érdekel

Ezek közül szeretnék egyszerre csak eggyel foglalkozni, melyiknek lenne több értelme, nagyobb haszna?

2016. dec. 7. 09:35
 6/25 anonim ***** válasza:

Ha a programozás tanulásáról van szó, akkor nem "programnyelvet" kell tanulni, hanem "programozást".

Értve ezt úgy, hogy a programnyelv csak egy eszköz, nem ettől leszel jó vagy rossz programozó.

De mindenképp olyat érdemes, amit könnyű használni, hogy maga a nyelv ne vonja el a figyelmet a programozás lényegéről.

Aztán ha majd már tudsz programozni, akkor lehet gondolkodni azon, hogy mi mennyire piacképes, de a tanulás során ne ez legyen a szempont.

2016. dec. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nekem a pyton szimpatikus viszont nem túl bonyolult kezdésnek? Mert valami ilyesmit hallotam róla :(
2016. dec. 7. 09:41
 8/25 A kérdező kommentje:
Elméleti szinten van róla fingom hogy hogyan építünk szoftvereket, nyelvet nem ismerek csak ismertem valaha
2016. dec. 7. 09:42
 9/25 SimkoL ***** válasza:

Én anno Basic, Pascal után tanultam a C++-t és a többit. A programozás logikáját kell megtanulni egy (számodra) könnyen érthető nyelven, utána már nem okoz gondot a nyelvváltás. Minden alap, kezdő, tanuló nyelvnek megvan a tovább lépési lehetősége, Basic-ből VB, VBA, VB.NET, Pascal-ból ott a Delphi, bár már a Lazarus / Free Pascal vonal is figyelmet igényel, Python-ból pedig a C-re, C szintaktikára hasonlító nyelvek. Lassan vagy éppen már ott is tartunk, hogy a CSS-hez is fel kell kötni a gatyeszt mert annyi féle lehetősége van.

Az, hogy per pillanat mik a trendi nyelvek az egy dolog. Ha megnézed a Tiobe [link] szerinti első húsz nyelvet azokkal előbb utóbb kapsz állást, sőt a ritkábban használtaknál igen vastagon fog a ceruza.

Java és C# önjelölt programozóval Dunát lehetne rekeszteni mert mostanság mindenki abba ugrott bele közben pedig a VB.NET [link] visual-basic-dotnet/ sunyiban feljött az ötödik helyre.

2016. dec. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

A Python kezdésnek nem bonyolult, kezdésnek a C és a C++ az. Viszont Pythonnal egyedül nehéz lesz állást találnod.

Utána vegyed a Javát, hacsak nem alacsony szinten, beágyazott rendszerekkel, operációs rendszerekkel akarsz bíbelődni, mert akkor a C-t válaszd. A C++ és a C# is jó, érdemes tudni.

2016. dec. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!