Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes megtanulni az Arduino...

Érdemes megtanulni az Arduino programnyelvet?

Figyelt kérdés
Használják az "iparban"?Érdemes megtanulnom vagy inkább valamilyen más nyelv megtanulásába fogja bele?

2015. júl. 26. 16:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha Arduino-val akarsz foglalkozni, akkor igen. Ha nem tudod mi az az Arduino, akkor totál felesleges.
2015. júl. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A programozás nem arról szól, hogy megtanulsz egy nyelvet és élsz mint Marci hevesen... :-)


Én meg sem tudnám Neked mondani, hány programozási nyelvet tanultam meg és nem azért, hogy mocskosgazdaggá keressem magam, hanem csupán a kiváncsiság hajtott, és pont ezen van a lényeg!

2015. júl. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Természetesen tudom mi az az arduino,dolgoztam már vele de a programokat mindig netről szedem le és másolom be. És én sem ebből akarok meggazdagodni,csak ha már el kezdek valamilyen nyelvet tanulni akkor legyen értelme is.Ne az hogy tudom,de nem megyek vele semmire.
2015. júl. 26. 17:03
 4/17 anonim ***** válasza:

Ezekkel biztos mész valamire, ha megtanulod

- C (nehéz)

- C++ (könnyebb mint a C de "bővebb")

- C#

- Java

2015. júl. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De hogy az arduino nyelvével megyek-e valamire?
2015. júl. 26. 18:19
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az Arduino nem nyelv, hanem platform, ami képes végrehajtani a rá írt programokat. Ezeket a programokat programozási nyelvek segítségével írhatod meg (pl. C), és az általad megírt programkódot egy fordító fordítja le arra a gépi nyelvre, amit az Arduino megért.
2015. júl. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Hogy a kérdésre választ is adjak, a programozás nem annyiból áll, hogy egyszer megtanulod és jó lesz mindenre. Például ha megtanulod a C nyelvet, akkor a C nyelv más eszközeit kell használni az Arduino programozására, míg megint más eszközeit egy Windows/Linux-os program megírására. Hiába tudsz C nyelven Arduino-ra programot írni, nem biztos, hogy további tanulás nélkül fogsz tudni programot írni Windows/Linux-ra.
2015. júl. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az ardunio úgynevezett "megtanulása" még nem tesz téged C programozóvá.

Ez csak azt bizonyítja, hogy tudsz egy végletekig bekorlátozott library-ból függvényeket hívni, és nagyon irányított módon paraméterezni.


A programozás nem ott kezdődik AVR-en, hogy letöltünk vmi csilivili Eclipse klónt erőltetett 10perces youtube tutoriallal, hanem ott kezdődik, hogy igenis bemagolják a C 10 oldalas nyelvi elemek kivonatot (BME puska verzióban 1xA4 oldalba sűrítve), előveszik azt a processzor alaplapot, és megnézik a gyártói programozási ajánlásokat, milyen esetben milyen minta szerint kell programozni azt a perifériát.


Programozni nem fogsz magától megtanulni, kellenek célok, amihez a programozást felhasználva mintákat és eljárásokat sajátítasz el, nem mellékesen megvalósított eredményeket érsz el, és ezek közben szerzett tapasztalatokra kíváncsiak a munkáltatók is.

2015. júl. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Arduino amatőröknek, hobbi célra való, iparban nem használják.
2015. júl. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
A legnagyobb vacak amivel valaha találkoztam. Az utasítások végrehajtási ideje 10-50x lassabb is lehet C-hez hasonlítva.
2015. aug. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!