Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Arduino fajták mit vegyek...

Arduino fajták mit vegyek mivel kezdjem?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam erről az Arduino dologról és kedvet kaptam hozzá jelenleg is c sharp nyelven tanulok programozni


totál 0-ról kezdeném ezt az Arduino-t de szeretnék elkezdeni vele későbbiekben komolyabban is foglalkozni


szóval a kérdésem hogy c sharp nyelv mennyire különbözik a Arduino program nyelvétől?


milyen csomaggal kezdjem (Arduino Starter Kit KT0004 programozó Kit jó lenne kezdőknek?)


előre is köszi a válaszokat



#programozás #C++ #robot #Arduino #Arduino Starter Kit KT0004 #c sahrp
2016. dec. 7. 16:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

UNO klónt vegyél.

A C sharp és az arduino nyelve messze nem ugyanaz.

Programozó kit nem szükséges.

Az arduino IDE-t kell letölteni és abban írhatod a progit, valamint az intézi a programozást is, USB kábelen keresztül.

2016. dec. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nos, ha neked a C# fekszik, akkor neked a NetDuino-t találták ki:

[link]

Microsoft .NET Micro Framework-kel tudsz rá fejleszteni Visual Studio-ban, és menni fognak a már jól megszokott debug módszerek is. Nem fog tudni mindent, amit a nagy .NET tud, de lesz így is elég sok mindenre megoldás. Ami hátránya, hogy nagyon oda kell figyelned arra, hogy a programod optimális legyen, mert egy rossz kóddal hamar padlóra küldheted teljesítményileg az eszközt. Én erre akkor jöttem rá, amikor webszervert írtam rá.

2016. dec. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Egyébként valamilyen szinten elektronikai alapismeretekre is szükséged lesz. YouTube-on GreatScott elég jó videókat csinál, illetve ha nem tiszta valami, a [link] oldalon is szívesen segítenek.


#2 voltam, sziasztok!

2016. dec. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Amit te ajánlasz az nem arduino, csak a méltán népszerű arduino név van meglovagolva, kifacsarva egy kicsit.

A framework pedig nem dot net, hanem mikro dot net, ami nem egészen ugyanaz. Ahogy a boardon található kontroller sem arduino, hanem az ST micro terméke.

2016. dec. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

@pen-dragon Remélem, tudod, hogy Arduino kontroller nem létezik...


"The Netduino boards (except the Mini and Go) are designed to be pin-compatible with most Arduino shields."

Innentől kezdve pedig mindegy is, hogy AVR vagy egy valamivel komolyabb ARM dolgozik benne, pláne, hogy a kérdezőt a témakör érdekli, nem a konkrét chip (amely esetben az Arduino helyett amúgy is érdemesebb volna egy USBasp-ATtiny kettősre beruházni).


@Kérdező Az Arduino jellemző nyelve a C/C++. Ha ez a konkrét platform érdekel, klónra érdemes beruházni (BangGoodról gombokért tudsz ilyesmit rendelni). Ha úgy általában a programozható elektronikai platformok érdekelnek, akkor a Netduino lehet valóban testhezálló, mivel a C#-ot preferálod.


2-es/3-as válaszadónak plusz pont jár a hobbielektronika.hu említéséért, ott valóban elég sok dologban kaphatsz segítséget.

Az optimális program témakörében viszont nem tudok maradéktalanul egyetérteni. A premature optimization kerülendő stratégia, helyette akkor érdemes belefolyni a teljesítmény/tárhasználat javításába, ha a programod (funkcionális) elkészültét követően erre tényleges szükség mutatkozik: Ha az elkészült megoldás elfér, és az iramot is bírja a feladatnak megfelelően, úgy felesleges vesződség volna energiát fektetni abba, hogy a struktúrát és a kód olvashatóságát elcseréld teljesítményre. Mélyebben viszont nem folynék bele, mert egyrészt komplex, másrészt érintőleges probléma. Ha a kolléga másképpen gondolja, kíváncsi volnék az ő álláspontjára is az ügyben, de nem szeretném offolni a kérdést. A legfontosabb a te szempontodból, hogy mihamarabb kiválassz egy neked tetsző eszközt, és elkezdj vele kísérletezni.

2016. dec. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
61%

1. Ki beszélt itt arduino kontrollerről rajtad kívül?

Én csak arra céloztam, hogy a netduino nem arduino. Arduino kontroller nem létezik, magának a boardnak és a köré épülő fejlesztőrendszernek a neve arduino.

Az arduino boardokon (Uno, Zero, Leonardo, stb.) jellemzően at Atmel cég AVR jelölésű termékei (atmega 168, 328, 1284, 2560, stb.) vannak, vagy a komolyabbakon ARM magos kontrollerek.


2. Az arduino "jellemző nyelve" NEM a c/c++. Ezt a hülyeséget nem tudom honnan vetted.

2016. dec. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
22%

A kérdezőnek itt egy link:


[link]

2016. dec. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

"Ahogy a boardon található kontroller sem arduino"

Tényleg nem említettél ilyet... :)


A hülyeséget több (téves) forrásból vettem, kiment a fejemből, hogy a 'duino by default Processinggel dolgozik - tudniillik, hobbieszközről beszélünk, és erre a célra én a meztelen chipet preferálom, többnyire nem szoktam a platformmal vesződni.

Fun fact: Kézenfekvően a Processing/C/C++ hármasból válogathatsz.

[link]


BTW a kérdező szempontjából feltehetőleg lényegesebb az eszköz képesség-repertoárja és hogy lehetőleg C#-ban programozható legyen, mint az, hogy hogyan hívják, hogyan van implementálva, vagy hogy te érzelmileg hogyan viszonyulsz hozzá.

Az, hogy a Netduino nem Arduino implementáció, hanem "egy csúf gonosz imposztor", nem igazán releváns.


A tudálékoskodásod (ha már itt tartunk, Tiny-val, sőt x86-tal szerelt eszköz is van) hozzáadott értéke nulla, így az embernek az a határozott benyomása, hogy inkább csak a másik válaszadóba szeretnél beleállni jó szokásod szerint.

2016. dec. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat illetve én azt is olvastam hogy a arduino program nyelve a c szóval annyira nem külömbözhet a c sharptól vagy tévedek?
2016. dec. 8. 20:36
 10/20 A kérdező kommentje:
az utolsó pár válaszolonak nagyon köszönöm
2016. dec. 8. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!