Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen Pick mikrovezérlőt...

Milyen Pick mikrovezérlőt használjak?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 6 lábú bogarat készíteni, ami nem ütközik semminek, és ha valamit elé rakok, ki bír találni onnan.

Milyen Pick típusú Pick mikrovezérlőt használjak, amit assembleben beprogramozok?



2016. dec. 13. 17:59
1 2
 1/11 anonim válasza:
13%
Amit a dronokban is hasznalnak vagy mini terepjaroban ami megall a fal elott. Nem tom a nevet de mukodik :D
2016. dec. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem Pick, az a szalámi, hanem PIC. :D

Miért nem jó neked, tök kezdőként ilyenre egy Arduino???

2016. dec. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mivel az arduinot tudtommal más programnyelven kell kezelni :) Én pedig C-ben, C++-ban és Assembleben tudok programozni. De Az assemble az jobban megy jelenleg.
2016. dec. 13. 20:30
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nézz utána kicsit, hogy is lehet programozni az Arduinot.
2016. dec. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 _Jessy_ ***** válasza:
100%
Amíg úgy hívod, hogy 'assemble' meg 'pick', addig elég nehéz elhinni, hogy bárhogy is menne. Tán szalámira akarsz programot írni, hogy felszeletelje magát? :D
2016. dec. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Most nem akarok b*nkó lenni, de ha már valamiben programozol, legalább a nyelvnek meg a platformnak a nevét illene helyesen leírnod, mert így egy kicsit nehezen hihető, hogy értesz hozzá.

Pick-ből egyébként a téliszalámi a kedvencem, te pedig PIC-re gondolsz. A nyelv pedig assembly.

Azért érdekelne, hogy milyen szinten állsz. Megtennéd, hogy egy egyszerű programot, mondjuk ami megállapítja két szám legnagyobb közös osztóját, leírod ide assemblyben?

2016. dec. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Azért érdekelne, hogy milyen szinten állsz."


Számodra ez még kétséges? :O

2016. dec. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A programnyelvet egyszer hallottam, és nem is kell sose leírnom, nem is a nyelv helyesírása itt a lényeg. A Pick szalámira annyit, hogy nagyon fáradt voltam kiíráskor, az agyam nem nagyon fogott, attól még nem leszek hülye.PIC-kitet tudok használni, programozni, nekem a lényeg az, hogy milyen típusút használjak hozzá. Van 16F887esünk, és az oldalon találtam ebből több fajtát is ha ez lenne jó, csak nem tudom milyet használjak hozzá, ami megfelelő. Elakadtam, segítség kell nem pedig fikázás, offolás, szeretnék választ kapni, ha valaki tudja azt.
2016. dec. 15. 11:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Vegyél egy bogarat készen, mindenkinek jobb lesz.
2016. dec. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
11%

"A programnyelvet egyszer hallottam, és nem is kell sose leírnom, nem is a nyelv helyesírása itt a lényeg."


Hát persze, hogy nem! A lényeg, hogy kened, vágod az assemble-t!


" A Pick szalámira annyit, hogy nagyon fáradt voltam kiíráskor"


Nekem kvázi halottnak kéne lennem ahhoz, hogy PIC helyett pick-et gépeljek, háromszor, egymás után, de hát, nem vagyunk egyformák, ugye.

2016. dec. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!