Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# alap konzolos programról...

C# alap konzolos programról néhány kérdés (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap előtt elkezdtem C#-ot tanulni, aztán tegnap összeraktam ezt a konzolos akármit.

Ez az első programozási nyelv, amit elkezdtem tanulni (+ ismerem a html-t, bár azt annyira nem nevezném annak)


Lényege:


- kezdéskor kapunk x coint (véletlenszerűen 1 és 1000 között)

- majd ebből meg kell adnunk, hogy mennyivel szeretnénk játszani (tét)

- ezután meg kell adnunk, hogy hányas szorzóig hagyjuk játékban a tétet

- majd elindul egy szorzó


A szorzó véletlenszerűen 1-10 ig megy, azonban ha mi előtte pl azt adtuk meg, hogy 2x szorzóig hagyjuk játékban a tétet

és a szorzó elmegy 4ig, akkor értelemszerűen sikeres volt a játék, és a felrakott coin 2x-ét kapjuk meg.


ha viszont azt adtuk meg, hogy 5x szorzóig hagyjuk játékban, de a szorzó pl. 3X után megáll (crash) akkor elbukjuk a felrakott összeget (tét).



Az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy miután vége az adott körnek, hogy lehet "visszaugrani" megint a program elejére? Tehát játszottunk egyet, sikeresen kivettük a

coint x szorzónál, hozzáírodott az egyenleghez, majd szeretnék egy újabb kört játszani.


Szóval valahogy "visszalépni" a program első feléhez, ahol pl. a tétet kell megadni .


Ezt hogy oldhatnám meg?

Csak mert eddig úgy van, hogy ha vége a körnek, akkor ennyi volt, bezárja a programot.


Itt a kód: p4st3b1n .com/yMwKruzX

(valamiért nem engedi, hogy rendesen beírjam..)


Előre is köszi.



2016. dec. 21. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

> hogy lehet "visszaugrani" megint a program elejére?


Például ciklusba teszed az egészet.

2016. dec. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A webhely nem elérhető sajnos.

Szóval látatlanban: do while szerkezetet használnék. A játék végén bekérnék a felhasználótól mondjuk egy számot, ha 1-et üt, akkor új játékot kér, ha 2-t, akkor kiléphet a programból. Szóval:


// itt megkapod a coinokat

// de ezt lehet a do-while-ba is rakni, ha az új kör elején újra kapsz coinokat

int játékosVálasztása = 2; // alapértelmezetten kilép

do {

//itt jöhet a játékmenet, amit leírtál, lehet, hogy itt kellene megadni a tétet és a szorzót is

játékosVálasztása = int.Parse(Console.ReadLine());

} while(játékosVálasztása == 1);

// végső eredménykijelzés helye


A prog.hu-t tudnám javasolni, mint segítségkérésre alkalmasabb fórumot. Szép kis program ilyen rövid tanulás után. Mindent bele! :-)

2016. dec. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget. :)
2016. dec. 21. 18:36
 4/5 anonim ***** válasza:

"Elég bugyuta program szerintem neked nem eri meg ezzel foglalkozni ide több kell nem ilyen gagyi konzolos valami es meg a ciklus hasznát sem érzed. De a te dolgod en szoltam"


P..csöm öccse, tegnapelőtt kezdte. Ahhoz képest egész komplex feladat, a többség ilyenkor még trágárságokat írogat ki a képernyőre és azon röhögnek, hogy tényleg megjelenik :D

2016. dec. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igy 2-3 nap utan orulok ennek is, egy ideig szerintem begyakorolom az alap parancsojat/utasitasokat. Ciklusokkal mar csinaltam egy ket ilyen kisebb programot, igazabol a lenyeget értem is, csak mivel az oktatóanyag elejen jarok, szerintem nem nagyon tudnek osszetettebb programokat irni.
2016. dec. 22. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!