Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# ciklus, billentyűzet...

C# ciklus, billentyűzet lenyomásra megáll/kilépjen?

Figyelt kérdés

Üdv! Kezdő vagyok és elakadtam ennél a résznél. C#-ról van szó, mint ahogy a címben is írtam.


Szóval a program egy része:


int a = 20;

int b = 100;


for (int c = 1; c =< b; c++)

{

Console.Write("{0}", c);

System.Threading.Thread.Sleep(200);

Console.Clear();

}


Azt hogy tudnám megcsinálni, hogy egy billentyűzet lenyomására (pl. legyen az a Space)

kilépjen a ciklusból és ahol éppen tartott a "banan" annyival megszorozza a "kenyer" változót.


Tehát elindul ez az egész, szépen megy fel a szám. Mondjuk 53-nál megnyomom a Space-t,és akkor 53-mal megszorozza a "kenyer"-t. (A szám mehet tovább 100-ig ettől függetlenül, csak amikor megnyomtam Space-t akkor szorozza meg a "kenyer"-t.


Hogy tudnám ezt megoldani?

Esetleg ne a for ciklust használjam, hanem másikat?

Előre is köszi.



2016. dec. 22. 16:25
 1/3 A kérdező kommentje:

Legfelül rosszat írtam.


int kenyer = 20;

int uborka = 100;


és a for ciklusban pedig banan-nak neveztem el. így talán érthető a kérdés

2016. dec. 22. 16:28
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt látható egy példa:

http://pastebin[pont]com/2XW34X7G


A for ciklust (vigyázz a =< <= felcserélésre!) ha megnyomnak egy gombot, és az szóköz, meg kell szakítani.

2016. dec. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged!:) Ment a zöld.
2016. dec. 22. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!