Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Okj-s vizsga tétel lehetséges...

Okj-s vizsga tétel lehetséges a képzés elvégzése nélkül?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy okj-s programozó vizsgát szeretnék tenni,de az oktatásra nem szeretnék bejárni.Lehetséges ez így?Egyetemista vagyok mellé szeretnék egy prog papírt.Vagy esetleg abban tudna nekem valaki segíteni,hogy erős programozási tudással(java,c) el lehet helyezkedni?Mennyire nézik a munkáltatók a papírt?

2016. dec. 22. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Egy kérdés elég lett volna.

Az OKJ-s papírral kitörölheted, de ettől függetlenül, kevéssé hiszem, hogy az előadások látogatása nélkül vizsgázni engednének. Meg is buknál, mert ha okj ha nem, kérdeznének olyasmit, amire nem tudnád a választ.

2016. dec. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Inkább próbálj meg részmunkaidős programozói állást keresni már az egyetem alatt. Ha nem is vesznek fel azonnal, legalább látod mit várnak el, mit érdemes még tanulnod. Mire végzel az egyetemmel már gyakorlatod is lesz. Az OKJ felesleges pénzkidobás.
2016. dec. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pont az informatika az a terület ahol nagyrészt kitörölheted a papírral.

Olvass inkább!

[link]


[link]


Most azt a cikket nem találom, hogy épp egy oktató cég nyilatkozik, hogy pont azért nem adnak akkreditált OKJ-s oktatást, mert minden baromságot előírnak és pont nem azt kell oktatni amire a cégeknek leginkább szükségük van. Kb egy hónapja olvastam.

De talán ebben is ők nyilatkoznak.

[link]


A második válaszoló nagyon jó tippet adott. :) Így legalább képbe kerülsz, hogy a cégeknek valójában mire is van szükségük, mert leginkább nem arra amit a legtöbb helyen oktatnak. Ez az egyik oka annak, hogy olyan nagy a munkaerőhiány az informatika területén. De a cikkek jó képet adnak arról, hogy mit neveznek sokan "informatikának" hát nem azt ami valójában lenne.

2016. dec. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az informatikust nem kéne összekeverni a szoftverfejlesztővel.


Az első cikk tartalma hulladék, egy tájékozatlan okoskodó senki firkálmánya, ebből következően a többit már el sem olvastam.


Aki azt gondolja, hogy az informatikusok hiánya arra vezethető vissza, hogy a képzés budapest centrikus, arra jobb időt sem vesztegetni.


Az informatikus hiány nem egyenlő szoftverfejlesztő hiánnyal, mert utóbbiból azért messze nincs olyan kevés, ha még mesterdiplomásokat is utcára tesznek, vagy éppen elutasítanak, ha azok jelentkeznek vhova.

2016. dec. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!