Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék megtanulni programoz...

Szeretnék megtanulni programozni, hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Az alapvető logikáját szeretném először megtanulni!

2016. dec. 31. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

első lépés:

tanulj meg keresni


a többit meg már 111111111111111111111111111111111111111x leírták itt is és az internet többi részén is

2016. dec. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem fogj valami egyszerű nyelvet, ami érdekel, a logika majd jön a gyakorlatban, tapasztalat által.

Itt a net, tele van remek tutoriálokkal, nem lesz nehéz dolgod. Már ha megfelelően van huzalozva hozzá az agyad. Gondolom, nem mindenkinek megy könnyen a dolog, különben minden nálam élelmesebb ember gazdagra keresné magát...

2016. dec. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Unalmas már ez.
2016. dec. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Remélem idén utoljára írom ezt le, most már azt hiszem, esélyes a dolog.


Szóval, nulladik lépés: Gugli és általában a keresők használata. Szinte minden kérdéseset feltette már valaki (tapasztalatból mondom), és főleg az elején biztos lehetsz benne, hogy max. 10-15 perc guglizással megtalálod a megoldást. Ilyen esetekben új kérdést kiírni pl. ide, GyK-ra, rossz programozói gyakorlatnak minősül.

Nulla egész ötödik lépés: Angol nyelv ismerete, legalább olyan szinten, hogy a dokumentációkat el tudd olvasni és megérteni nem kellemetlenül sok Gugli Fordítózással. Nem azt várom el, hogy az esetleg dokumentációba beékelt szóviccet részegen is megértsd. Csak annyit, hogy pl. a "NullPointerException" szóban megértsd, mit jelentenek a szavak az illető kontextusban. A programozás nyelve az angol, a legnagyobb programozói fórum is angol nyelvű, minden dokumentáció angolul íródik, és ha tudsz angolul, elég hamar rá fogsz jönni, hogy a magyar fordítások nagyon sok esetben siralmasak, és jobb meghagyni a kifejezést legalább félig angolul (példa: Most nemrég láttam, hogy valaki "szabályos kifejezésekkel" akart valamit. Először nem is fogtam fel, mit akar, pedig az angol megfelelőt - regular expression - és a félmagyart is - reguláris kifejezés - ismerem).


Ezután eleinte inkább algoritmusokat és a programozás alapvető logikáját kezdd el tanulni, nem feltétlenül egy nyelvet (ha visszakeresel az ehhez hasonló kérdésekre itt a Gyakorin, van egy leírás, aminek kb. a második bekezdésében jutsz el odáig, hogy tudsz csinálni egy "gondoltam egy számra, találd ki, mi az" játékot, és a végére elvileg "meg tudsz csinálni egy WoW szintű játékot, persze egyedül kevés vagy hozzá". Keress rá, egy nagyon részletes és nagyon jó leírás), majd csak ezután mélyedj bele jobban.


Ha ezzel is kész vagy, akkor válassz egy nyelvet, és kezdd el tanulni. Személy szerint a Pythont ajánlom (ne írj ki kérdést ezzel kapcsolatban - parázs vitát fogsz szítani), mert szintaktikailag rákényszeerít a szép kód írására, viszonylag hamar ad sikerélményt, később komoly projektekre is alkalmas, és ha végülis úgy döntesz, hogy a programozás nem neked való (nem akarom elvenni a kedvedet, de a kérdezők min. 90%-a így jár), akkor is egy kis Python tudás később az élet rengeteg más területén is jól jöhet (pl. kutatásban, adatelemzésben, 3D animálásban, vagy éppen abban, hogy a fiad számítógépét kicsit lelassítsd, mert pofátlankodott vacsoránál), ugyanis egy nagyon széles körben használt nyelv.


Ha már ezen a szinten vagy, akkor tovább nagy valószínűséggel tudsz magadtól is lépni. Ha viszont nem jutsz el idáig, és az első programozási nyelveddel is elakadsz és feladod, azt ajánlom, azért kezdd el egy kicsit a webprogramozás alapjait, nevezetesen a HTML-t. Ez messze áll a programozástól, mindössze egy leírónyelv, de ha esetleg ebben elsajátítasz valamit, az azért ad egy kis sikerélményt, és talán ismét felkelti az érdeklődésedet annyira, hogy még egyszer belevágj a programozásba, és talán kicsit messzebb eljuss. Bár ez esetben inkább csak arra lesz jó a tudásod, hogy egy teljesen laikus barátnak menőzz vele, de hát, ez sem semmi.


Kezdetnek még néhány oldal, ahol elkezdheted a tanulást (továbbra is angolul):


Codeacademy

Code.org

Code Combat

Khan Academy

Coursera

edx.org

2016. dec. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Almafazek válasza:

Szerintem C-ben tanulj meg elsônek.

Az alap gondolkodás módot elsajatíthatod vele, nem félre vezetô a logikája, és nagyon sok nyelv szintaxisa megeggyezik vele, ráadásul nagyon sok anyag van hozzá fenn a neten.

Nagy angol tudás nem kell mivel legtöbb helyen a forrás kód miatt fogsz járni, és az alapokat megtalálod a neten magyarul is. Túl nagy hangsúlyt fektetnek a programozásnál az angolra, mikor a programozás maga is egy külön nyelv, szóval minimális angollal, vagy annyival se, de elsajátítható :)

Azért megjegyzem, a C tanuláshoz a legalkalmasabb nyelv, de nem a legkeresettebb,de ha jó programózó akarsz lenni ezt tanuld meg elsônek, ezek után max az assembly elsajátítása fog nehézséget okozni.

2016. dec. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Almafazek: Mondasz pár okos dolgot, de azért néhány oktalant is, már elnézést.


"nem félre vezetô a logikája"

Ezt kifejtenéd, kérlek? Nem értem, mitől lenne egy nyelvnek a logikája félrevezető vagy nem félrevezető, ha csak arra nem gondolsz, hogy pl. PHP-ban a függvények megnevezése nem éppen koherens, és ez alkalmasint kellemetlen tud lenni. Ez viszont szerintem inkább szintaktikai kérdés, mint logikai. A logika sosem félrevezető.


"Túl nagy hangsúlyt fektetnek a programozásnál az angolra, mikor a programozás maga is egy külön nyelv, szóval minimális angollal, vagy annyival se, de elsajátítható :)"


A minimálist elfogadom, főleg az elején, de az "annyit sem" nem. A szakkifejezések angol ismeretére nagy szükség van, ez teszi lehetővé a leghatékonyabb keresést. Az alapokat lehet enélkül is, de a továbblépéshez mindenképpen ajánlom a nyelvtudást. Ezenfelül, előbb-utóbb szinte biztos szüksége lesz az angolra, miért ne most tanulja meg, amikor a programozás motiválja rá?


"a C tanuláshoz a legalkalmasabb nyelv"

Ezt mire alapozod? Szerintem az, hogy mi a legalkalmasabb, nagyon szemléletfüggő. Hogy megtanít az alapokra, arra, ahogy egy számítógép működik és a memóriát kezeli? Ó igen. Ezt szeretem benne, és ez teszi az egyik kedvenc programnyelvemmé. De hogy biztonságos környezetet ad, amiben nem tudsz olyan könnyen eltolni dolgokat, és ahol hamar lesz viszonylag komoly sikerélményed? Ó nem. Nagyon sok mindent az alapoktól kell felépíteni, és ez az adatszerekezetek komoly(abb) ismeretét kívánja meg. Hasznos lehet C-vel kezdeni, de elég rögös út.


"de ha jó programózó akarsz lenni ezt tanuld meg elsônek"

Ezt is vitatnám. Sok esetben (főleg webprogramozásnál, de pl. Java fejlesztésnél is) nem szükséges mindent olyan jól tudni, ahogy azt a C megkívánja, legalábbis én így látom. Ha másképp gondolod/van tapasztalatod a téren, örömmel meghallgatom. (Off: Programozóban az első o rövid. Bár felteszem, csak elpötyögés volt).

2017. jan. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket ajánlom kezdésnek:

Python, Ruby, Lua, Java, C#

+az angolt se felejtsd!

2017. jan. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!