Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akarok irni egy kruskal...

Akarok irni egy kruskal algoritmust es nem tudom hogy ellenorizzem le, hogy van e kor a grafban amikor be rakok egy elet. Eleg gyors ha megnezem hogy az el egyik vegebol el tudok e jutni a masik vegebe?

Figyelt kérdés
2017. jan. 2. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kruskal algoritmus ki van találva.
2017. jan. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom de nem nagyon ertheto ha mas kodjat nezem, es egyszerubb megkerdezni mint szenvedni masnak a kodjanak a megertesevel
2017. jan. 2. 11:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Még kód se kell, itt az algoritmus levezetése. Csoportokba rakod a csúcsokat, és az élek behúzásánál összeveted a két csúcs csoportját. Ha eltérő, behúzod az élt, és egy csoport alá vonod az összes kapcsolódó csúcsot. Ha azonos csoportban van, akkor kör keletkezne, tehát az az él nem játszik.

2017. jan. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Wiki szerint:

"Az éleket súlyuk szerint növekvő sorrendbe rendezzük, és sorra megvizsgáljuk, hogy melyeket vehetjük be a megoldásba. Annak ellenőrzése, hogy egy vizsgált él nem zár be kört, nagyon egyszerű. Kezdetben a gráf minden csúcsa egy-egy halmazt alkot. Egy vizsgált él akkor kerül be a megoldásba, ha a két végpontja két különböző halmazban van, és ekkor a két halmazt egyesítjük. Addig folytatjuk, amíg egy halmazt kapunk eredményül."

[link]



Angol wiki pszeudo kód:

[link]


KRUSKAL(G):

1_A = ∅

2_foreach v ∈ G.V:

3___MAKE-SET(v)

4_foreach (u, v) in G.E ordered by weight(u, v), increasing:

5___if FIND-SET(u) ≠ FIND-SET(v):

6_____A = A ∪ {(u, v)}

7_____UNION(u, v)

8_return

2017. jan. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy az algoritmus jó, még lehet hiba a megvalósításban.

Ha a gráfban egy sétával visszajutsz a kezdőpontba, akkor lehet, hogy kétszer vagy többször is áthaladtál ugyanazon a ponton. Erre teszteléskor ügyelned kell.

2017. jan. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel a Kruskal algoritmus nem járja be a gráfot, hanem az élek listáján halad végig, így nem túl esélyes, hogy ilyesmi történjen.
2017. jan. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, vegul megoldodott, megirtam ahogy a wikipedia irta, csak ezekkel az osszekotott listakkal volt problemam(meg nem hallottam roluk :) )
2017. jan. 3. 09:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Halmaz kell, nem lista.
2017. jan. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!