Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mik az előnyei illetve hátrány...

Mik az előnyei illetve hátrányai a programozó szakmának?

Figyelt kérdés

Valaki leírná nekem a pro-kontrát ebben a szakmában? Miért érdemes belevágnom?

Érdekel a téma, de nehezen döntök, hogy érdemes e otthagyni a jelenlegi állásomat egy új karrier reményében.



2017. jan. 4. 10:41
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%

Előnyök:

-Minden nap egy újabb kihívással nézhetsz szemben úgyhogy ( szerintem ) izgalmas munka

-Kiemelkedő fizetés

-Könnyű elhelyezkedés

-Külföldön is tudsz könnyen munkát kapni


Hátrány:

-Ülőmunka

-Nehéz elvégezni az egyetemet

-Sok szorgalmat igényel amíg tanulsz programozni

-Folyamatosan fejlesztened kell magad

2017. jan. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
*Illetve én a helyedben a munkád mellett kezdenék programozni tanulni, ugyanis ez sokáig tart amíg olyan szintre érsz hogy alkalmazzanak
2017. jan. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. jan. 4. 11:00
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Programozást csak akkor kezdd el, ha tényleg érdekel. Ez egy hivatás és tehetség (főleg jó logikai érzék) kell hozzá. Nem olyan hogy bárki megtanulja.

Ha viszont van kitartásod és érdekel, akkor hajrá!

Angol mennyire megy? Mert a jó angol tudás elengedhetetlen hozzá.

2017. jan. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
2017. jan. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
10%

"Mert a jó angol tudás elengedhetetlen hozzá."


Nem elengedhetetlen.

Kifejezetten silány, passzív angol is elégséges. A számítástechnika nyelve meglehetősen messze esik a Shakespeare-i magasságoktól és kifejezetten szűkszavú. A nyelvtana meg majdnem nulla.

2017. jan. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%
Pen-Dragon, neked muszáj mindenbe beleugatnod? Ha az illető alig tud angolul, mégis hogyan fogja megérteni az angol nyelvű dokumentációt? Ha nincs angoltudása, hogy fog kommunikálni a munkahelyén a többi csoporttal? Mert ha nemzetközi cégről van szó, ott nem a Magyar lesz a közös nyelv. Ha hiányos az angol tudása, akkor hogy fog dokumentációt írni a kódjához? Merthogy ez alapkövetelmény egy normális helyen.
2017. jan. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem neked nem kéne ennyi marhaságot összehordanod, válasz gyanánt. A kérdezők a valóságra kiváncsiak, nem a te hülyeségeidre, meg olyan lózungokra, hogy a programozás az egy hivatás. Miért, más szakma talán nem az?

Ne válaszolj olyasmire, amiről csak szegényesen vagy informálva, netán, éppen sehogy.

2017. jan. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
100%
Én azt mondanám hogy akinek jól megy az angol, jelentősen több forrásanyaggal tud dolgozni, és könnyebben hozzá jut a tudáshoz. De valóban ha gyenge angolod van, sok helyre jobb mint a semmi.
2017. jan. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

# 8/9 Időpont ma 12:39


Amíg nem tudod a szakma és a hivatás közti különbséget, szerintem maradj csöndben.

És valóban, nem óangol kell a programozáshoz. A dokumentációt viszont illik nem parasztangollal megírni. A középfokú angolra előbb-utóbb szükséged lesz.

2017. jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!