Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire vérmesen ragaszkodnak a programozói állásoknál a diplomához (papírhoz)?

Figyelt kérdés

A térségben nincs programtervező informatikus képzés, a legközelebbi ilyen (vagy hasonló) szak is lehetetlen távolságra van. Kollégiumra momentán nincs pénz, pláne albérletre.


Arra lennék kíváncsi, hogy Magyarországon a programozói állásoknál mennyire kell a papír (diploma)? Az egyetem elvégzéséhez szükséges tudást (informatikai, matematikai, etc) elsajátítanám angol nyelvű, online (e-learning) kurzusokon (például HarvardX, Code Academy, etc). Az ebből összeszedett tudást, illetve papírokat mennyire fogadják el Magyarországon, állásjelentkezésnél?



2017. jan. 3. 17:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Pék is lehetsz ha jól tudsz programozni. Viszont multiknál (jónevű) nem fognak visszahívni felsőfokú végzettség nélkül.


E-larningel nem fogsz megtanulni programozni. Azt garantálom. Inkább olvass könyveket, youtubos tutorialokat. Csinálj kisebb projecteket, találj ki feladatokat. Ill ne képzeld azt hogy 1 év és már tudni is fogsz programozni aztán rongyá keresed magad.

2017. jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 coopper ***** válasza:
27%

Szia.


Papír nélkül szerintem csak kisebb cégeknél van esélyed, mivel a nagyobb cégeknél beosztáshoz van rendelve a papír (tehát az adott beosztáshoz milyen végzettség és milyen gyakorlat kell), ezt maximum csak akkor tudod megkerülni ha van a cégnél valamilyen magas rangú ismerősöd.


Sok sikert.

üdv.

2017. jan. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
A kisebb cégeknél meg ugyanúgy beosztáshoz (munkakörhöz) rendelt a papír, konkrétan a megléte jogosít fel annak betöltésére. Ezt nem a cég dönti el, hanem a törvény. Persze ettől még lehetsz takarítóként alkalmazva (bocs, ahhoz is papír kell), és közbe programozol.
2017. jan. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Ha elég tapasztalt vagy, akkor diploma nélkül is jó leszel. Csak akkor annyit kell gyakorolnod, amennyi idő alatt az egyetemet is elvégeznéd.
2017. jan. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Most akkor kamu a "nem kell diploma ha tudsz programozni" szállóige???
2017. jan. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%

"Most akkor kamu a "nem kell diploma ha tudsz programozni" szállóige???"


Jobbára az.

Persze a dolog árnyaltabb annál, hogy igennel, nemmel felelni lehessen rá.

Ma a számítástechnika területeket hódít meg és ez szakembereket igényel, amiből kevesebb van, mint kéne.

Egyes területeken tehát a cégek saját kockázatukra alkalmaznak képzettség nélküli, de affinitással bíró személyeket. Ugyanakkor, komoly rendszerekhez ezeket a személyeket a szakmában nem engedik közel, a lényegi fejlesztési területekről ki vannak rekesztve éppen a képzettségük, alkalmasságuk híján.

2017. jan. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Természetesen beszállnék szabad licencű projektekbe is és nem csak az e-learning tanfolyamokból szemezgetném a tudást.


Egyébiránt, akiknek van lehetőségük diplomát szerezni, de éppen csak átengedték kettesekkel, azokkal mi van? Találkoztam már olyan diplomással (programozó matematikus) akinek a számítástechnikai, programozói tudása finoman szólva elég kétséges volt.


Akinek megvan a tudása, amit az egyetemi szakon kellene megszereznie, de nincs diplomája, akkor mi van? Tudna-e munkát találni?

2017. jan. 9. 14:13
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

"Egyébiránt, akiknek van lehetőségük diplomát szerezni, de éppen csak átengedték kettesekkel, azokkal mi van?"


Azok azért a kettesért is megharcoltak annyira, hogy alkalmazást nyerjenek. A felsőoktatásban ha mást nem is, de egyet megtanulnak a hallgatók. Tanulni. Ez annyit jelent, hogy képesek lesznek szűrni és értékelni az információt, majd az viszonylag gyorsan elsdajátítani. Ez a képesség önmagában aranyat ér a munkaerőpiacon. Ezért vannk előnyben a diplomások.


" Találkoztam már olyan diplomással (programozó matematikus) akinek a számítástechnikai, programozói tudása finoman szólva elég kétséges volt."


Az azért kétséges, hogy te 100 %-ra el tudnád dönteni egy diplomásról, hogy mekkora a tudása. Ez sokszor még célirányos tesztek után is lutri.


"Akinek megvan a tudása, amit az egyetemi szakon kellene megszereznie, de nincs diplomája, akkor mi van?"


Ilyen emberek nagyon-nagyon kevesen vannak. Akik meg mégis, azok megtalálják a módját annak, hogyan bizonyítsák be az alkalmasságukat annak a cégnek, amelyet erre érdemesnek találnak.


Erre itt egy példa (lehet belőle tanulni):


[link]

2017. jan. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én is tudok tanulni, szeretek tanulni. Középiskolában nem egyszer szálltak már rám a jó jegyeim miatt.


Jellemzően fönt vannak az interneten az egyetemi jegyzetek. Nagy eséllyel be lehet lőni, hogy mit várnak el.


Én is megtalálnám a módját annak, hogy munkát találjak, azonban nem árt előzetes információkat gyűjteni.

2017. jan. 9. 15:24
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Interjúztattam már pár embert az egyik munkahelyemen, volt is lehetőségem eldönteni, felvegyük-e őket vagy sem. Fő tapasztalatom a négy lehetőségről:


a) Nincs diplomája, nem tud programozni:

Sokan jelentkeznek így, meg is buknak, hamar kiderül, hogy amit beírnak önéletrajzba, mindenféle mágikusan hangzó szó (SASS, AJAJ, Jenkins, JEE, MEAN stb..) csak gyors google keresés eredménye. Nem vesszük fel, elköszönünk és ennyi.


b) Nincs diplomája, de tud programozni:

Ebben az esetben sokan mellékelnek git-es linket házi projektjeikről, amikkel foglalkoznak. Vannak olyanok, akiknek szép a kódjuk, látszik, hogy foglalkoznak vele, és igyekeznek a clean code és OO elveket követni, annak ellenére, hogy nem végeztek iskolát (vagy csak nem fejezték be), szép dolgokat szoktam látni. Ezt, ha "megvédi", akkor 10-ből 8-at felvettem. A másik véglet, aki jól kitölti a tesztet, megírja a feladatot jól, de ő csak azt tudja, hogy ezt így kell és pont, az okokat nem tudja, bennük gyakran kevesebb az OO szemlélet is, ez erősen látszik, itt a 10-ből 1-2 az akit felvettem. Mindkét kategóriából volt olyan, akit hamar el kellett bocsátani.


c) Diplomás, de nem tud programozni:

Végigpuskázta az egyetemet, kettessel átment mindenből, megtanulta, de nem érti, sokfélét láttam már, a B kategóriából voltak igényesebb programozók, mint ebből, azért szokás felvenni, mert ha végigszenvedte az egyetemet, akkor vagy kitartás, vagy akarat van benne


d) Diplomás és tud programozni:

Nem kérdés, ha minőségi kódot és tervezést produkál (a diploma nem implikálja a minőségi kódot!!!), részt vesz a rá szabott fázisok planningjében aktívan, felveszem, amennyiben reálisak az elvárásai. Volt, aki 800 nettót kért, mert big data engineer képesítése is volt a mérnök informatikus mellett. Mondnom sem kell, hogy irreálisan magas volt az elvárása, emberileg sem volt szimpatikus, de 10-ből 9 fel lesz véve, a maradék egy pedig magának köszönheti, amiért nem.

2017. jan. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!