Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi az a technika amivel egy...

Mi az a technika amivel egy facebook-os profilból ki lehet deríteni az illető IP címét?

Figyelt kérdés
Ugye ha cmd-vel a netstat-ban megnézed akkor megtalálhatod a facebookos profil linkjét, de az ehhez társított IP cím csak a facebook szerver egyik átjátszó állomása.

2017. jan. 6. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
#insert picard_facepalm.jpg#
2017. jan. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Egy jó szkiptet (vagy mit) írass egy informatikus ismerősöddel, egészen biztos meg tudja oldani.
2017. jan. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

Ezek az onjelolt hackerek:DDD

Irsz php-ban egy scriptet,ami fajlba irja neked a latogato ip cimet,aztan atiranyit es vicces kepre pl.aztan elkuldod a haverodnak,nem egy nagy durranas.

2017. jan. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

A facebook profilból te a büdös életbe ki nem deríted az illető IP címét. A net nem így működik!

Azt persze megteheted, hogy saját szerverre fölteszel valami cuccot és ráveszed az illetőt, hogy látogassa meg azt a címet. Na akkor a saját szervereddel már el tudod csípni az IP címét.

De tegyül fel, megvan az IP címe (ami jó eséllyel dinamikus és minden csatlakozásnál változik). Akkor mi van? Mit csinálsz vele?

2017. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor tud iratni az informatikus ismerősével egy másik, hekkelős szkriptet (vagy mit).
2017. jan. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne erősködjetek, az ilyen emberek nemleges választ nem fogadnak el.
2017. jan. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

majd ha feljelentenek akkor megtudod hogy lehet börtönbe kerülni az ilyenért kérdező !

nehogy megjelenjen egyik nap a lakásotokon a tek .

2017. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nemleges választ is elfogadok hiszen egy kérdésre lehet nemmel is válaszolni. Egyszerűen az iskolában az egyik csávó sorra töri fel az emberek facebook profilját és azzal menőzik hogy a Facebook linkből detektálja a csatlakozó eszköz IP-jét és így tudja az illető böngészője álltál jelszavakat megszerezni . Szóval csak kíváncsi volt a nagytöbbség véleményére.
2017. jan. 7. 16:43
 9/12 A kérdező kommentje:
*voltam
2017. jan. 7. 16:44
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

A jelszavak feltörése többféle úton lehetséges. Leírnék egy pár gyors lehetőséget, ami így hirtelen eszembe jutott.


Véletlenül sem használ senki titkkosítatlan WiFit? Ebből egy kis ügyeskedéssel ki lehet szedni a forgalmat, innen pedig a jelszavak megszerzése szinte gyerekjáték.

Ebben pedig nem vagyok biztos, de úgy tudom, ha rá tudsz csatlakozni a WiFire és ismered a titkosítását, akkor is lehetséges buherálgatni dolgokat.


Akiknek feltörte, milyen jelszavakat használtak? Születési dátum, kutya neve, nagymama kedvenc színe stb. könnyen feltörhetőek, főleg osztálytárs számára. Social Engineering a nemzetközi neve az eljárásnak, nem tudom biztosan, hogy fordítják magyarra.

Erős gépe van? Mert akkor egy brute force/szivárványtáblás támadás is szóba jöhet. Nézz magadba, ellenállna a jelszavad egy ilyen támadásnak? Én tudom, hogy az én jelszavaim közül sok nem, csak nem látom értelmét az értéktelen adataimat ennyire megvédeni.


Ráklikkeltek egy linkre, amit ő megad? Akkor elvileg lehetséges a sütihamisítás is, viszont nem vagyok meggyőződve, hogy ez a legalkalmasabb jelszólopásra.


És ugye, véletlenül sincsenek a "feltörtek" mind feljelentkezve valami nagyon gyengén védett (értsd: SQL injektálással törhető, és a jelszavakat legjobb esetben md5-el hashelve tároló) oldalra ugyanazzal a jelszóval, mint a Facebookra, igaz?

2017. jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!