Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lesz ebből kész program...

Hogyan lesz ebből kész program? (python)

Figyelt kérdés

Tehát Python.

Elkezdtem foglalkozni a programozással, még teljesen kezdő vagyok.

Néztem netről példaprogramokat, beírtam amit találtam, naptár, meg hasonlók, ezt ott kidobja nekem, meg a pontos időt, jópofa nagyon.(IDLE)


Na most azt nem értem, hogy hogyan tovább?

Mi az a terminál? Hogyan tudok programokat vagy bármi mást írni? Vagy ez lenne már maga a program? Hogy elmentem python valami.py néven majd run és ott kidob valamit nekem 2 sorban meg a naptárat, amikor azt írom és kész? Ezzel most mit lehet kezdeni, hogy lesz ebből program vagy játék vagy akármi?


Mi az a terminál?Milyen programba kellene még ezt tovább vinnem? Nem értem.


2017. jan. 10. 00:28
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

Python IDE (Integrated Development Environment) kell neked, az megoldja a terminal (konzol) és egyéb gondokat. A JetBrains PyCharm-nak azt hiszem van ingyenes, community kiadása, egy Python program (script) felépítésének tanulmányozásához pedig ajánlanék valami könyvet. Én a Lutz-féle Programming Python könyv 5. kiadásából tanultam meg, bár nekem van több nyelvben is tapasztalatom.


[link]


(megsúgom biztos megtalálod pdf-ként torrent oldalon, de szeretjük támogatni az írókat)


Olvasd végig, és megérted hogyan lesz a .py fájlból program, valamint sokminden mást is. A PyCharm letölthető itt:


[link]

2017. jan. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező szépen összefoglalta, hogy miért nem kéne orrba-szájba a pythont ajánlgatni, kezdőknek.
2017. jan. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
76%

#2: semmi baj nincs a pythonnal, a gond ott van, hogy a kérdező nagyon előre akar szaladni.


Kérdező: Ne próbálj kihagyni néhány lépést a tanulásban. Ha az aktuális leckét begyakoroltad, akkor léphetsz a következőre. Ha eddig nem tetted volna meg, keress egy jó tankönyvet, ami az alapoktól lépésről lépésre megtanít mindenre. Türelem! Minden össze fog állni a végén.

2017. jan. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
0%

3: "semmi baj nincs a pythonnal, a gond ott van, hogy a kérdező nagyon előre akar szaladni."


A gond inkább ott van, hogy a python nem azt nyújtja, amit a kezdők általában elvárnak. Ez tényleg nem a python sara, sokkal inkább azoké, akik ajálgatják, első nyelvnek.


Pascalban ugyanennyi energiabefektetéssel már látna eredményt és nem jönne ide kérdezni. Be se mondom, hogy még mennyire messze van attól, amit látni szeretne.

2017. jan. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
51%
Dragonka még mindig égeti magát mindenhol... :(
2017. jan. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
0%
Ezúttal igazat kell adnom dragonnak, a Python tök jó, meg egyszerű kis nyelv, de nem az, ami egy totális kezdőnek célszerű. Egy laikusnak az sokkal egyszerűbben emészthető, hogy megírja a kódot, a fordító abból 'varázsol' egyet, és a végén kézhez kap egy konkrét, futtatható exe fájlt. Egy programot. Mert még ha a programozásról fingja sincs, azt azért tudja, hogy a program egy futtatható valami. És akkor felvetül a kérdés, hogy a Pythonban mikor megírja a kis programját, hol a viharba, hogy a viharba lesz abból futtatható valami. Nem lesz, legalábbis nem úgy. Ez az egyik oka, hogy a Pythont egy ideje nem ajánlom kezdőnyelvnek, rögtön a nullán meg kell értenie, hogy mi az, hogy interpretált 'nyelv', futtatói környezet, ésatöbbi. És erre jön még az, hogy a nyelv szerkezete sem különösebben alkalmas arra, hogy tanuljon belőle az ember.
2017. jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
75%

"a Python tök jó, meg egyszerű kis nyelv, de nem az, ami egy totális kezdőnek célszerű. Egy laikusnak az sokkal egyszerűbben emészthető, hogy megírja a kódot, a fordító abból 'varázsol' egyet, és a végén kézhez kap egy konkrét, futtatható exe fájlt. Egy programot. Mert még ha a programozásról fingja sincs, azt azért tudja, hogy a program egy futtatható valami. És akkor felvetül a kérdés, hogy a Pythonban mikor megírja a kis programját, hol a viharba, hogy a viharba lesz abból futtatható valami. Nem lesz, legalábbis nem úgy. Ez az egyik oka, hogy a Pythont egy ideje nem ajánlom kezdőnyelvnek, rögtön a nullán meg kell értenie, hogy mi az, hogy interpretált 'nyelv', futtatói környezet, ésatöbbi. És erre jön még az, hogy a nyelv szerkezete sem különösebben alkalmas arra, hogy tanuljon belőle az ember."

Mert a fordítást nem kell megérteni, csak az interpretálást?

A scriptet is majdnem ugyanúgy kell futtatni, mint egy lefordított konzol alkalmazást, minimális a különbség.

Ez 0 érv eddig a Python ellen.

2017. jan. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
77%
Konklúzió: Semmilyen programnyelv nem való a kezdőknek :O
2017. jan. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
6%
Nem, elég annyit értenie egy kezdőnek, hogy a programkódból egy fordító futtatható programot csinál. Pont. A kezdőnek arról már van elképzelése, hogy mi a program, van egy exe, megnyomja, fut. Na de egy interpreter esetében egész más a helyzet, ott nincs exe, nincs különálló program, ott látszólag a programkódja maga fut. És itt jön a kérdés, amit a kérdező is feltett, hogy "Na de ebből hogy lesz program?". De ez csak egy érv a Python ellen, a másik, hogy a nyelv nem tanít meg bizonyos fundamentális ismereteket, mint például a típusok fogalma. Egy kezdőnek nem olyan nyelv kell, ami (csak) egyszerűen használható, hanem olyan, amiből megtanulja, amit kell. A Python utóbbira nem a legjobb jelölt.
2017. jan. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
96%
Aki kezdőként ezt a minimális akadályt sem bírja nem is önerőből, de külső segítséggel se átugrani, az nem kezdő, hanem pályatévesztő.
2017. jan. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!