Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozók. Melyik programmal...

Programozók. Melyik programmal kezdjem a programozást? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Egészségügyi okokból egy ideig itthon kell lennem.Az egészségügyi problémát nem szeretném részletezni.De életben maradok,és minden jó lesz,minden rendben lesz.Mindig érdekelt a programozás,csak sosem kezdtem hozzá,és most van időm.Olyannal szeretnék kezdeni ami alap,és könnyen megértem a lényegét,vagy hogy hogyan is működik a programozás.Ebben szeretném kérni a segítségeteket !

2017. jan. 12. 16:08
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Vagy ha van valamilyen online oktató,vagy olyan youtube videós aki végig mutatja lépésről lépésre...Mert így szeretnék haladni lépésről lépésre.Csak még nem tudom,hogy melyikkel kezdjem...
2017. jan. 12. 16:11
 2/16 anonim ***** válasza:
29%

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Semmi értelme lusta, rugalmatlan és ötlettelen embereknek százhetvbenhatodszor leírni ugyanazt, ha amúgy sem lesz semmi eredménye.

2017. jan. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Eddig az első válaszoló válaszában van értelem.
2017. jan. 12. 20:14
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, én nem vagyok a tipikus "bunkó fejlesztő", de szerintem ha hazudok arról, hogy "jaj itt ez a könyv, olvasd el és már kapod is az állásajánlatot a Microsofttól", akkor csak neked ártok vele, szóval elmondom, hogy ez a kérdés hátrányból indít el a programozás terén.


Ha a GYIK-en rákerestél volna erre, vagy mondjuk megnézel minden 5. kérdést, ami arról szól, hogy hogyan kezdjen neki valaki a programozásnak, akkor már több esélyed lenne arra, hogy programozó legyél. Önállóság nélkül nehéz lesz ez (ha nem lehetetlen), hiszen minden akadálynál rá kell keresned azokra, amik megoldhatják azt, és keresni tudni kell.


A "könnyen megértem a lényegét" nem így működik, nem fogsz személyre szabott tutorial sorozatot találni. Válassz egy nyelvet, amit szeretnél tanulni, én javaslom a C#-ot, erről keress PDF formátumban, vagy nyomtatott formátumban könyvet, olvasd és küzdj azért, hogy megértsd. Gyakorolj folyamatosan, növeld a feladataid komplexitását, új módszerekkel csinálj meg már korábban elkészült feladatokat, egyszerűsítsd őket stb.. Mindezt nem fogod tudni megtanulni videókból. Tudnod kell összegyűjteni az információtöredékeket akár több forrásból is, ami téged elindít abba az irányba, amiből meg tudod érteni. Ehhez senki sem fog tudni hozzásegíteni, főleg nem a gyakorikerdesek.hu-n, de máshol sem.


Néhány belépési pontot azért adnék, válogass:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Sok sikert hozzá, jó egészséget kívánok.

2017. jan. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szépen rendet tett a moderátor gratulálok.Óriási tsps ! Volt itt három válasz.Egy hasznos link,egy okoskodó írás,és a most meg maradt harmadik írás.Ennek így semmi értelme nincsen.Mert most 20:55-kor eltűnt az első válaszoló írása az ami HASZNOS volt.Eltűnt a második ami kicsit kötekedő vélemény volt,és én jelentettem ezért a moderátornak.Gyakorlatilag nem jutottam előrréb a témában.Melyik program nyelv tanulásával kezdjem ? Ez a nagy kérdés !
2017. jan. 12. 20:58
 6/16 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló válasza hasznos ! Köszönöm szépen az idődet és a linkeket ! Zöld kezet adok.Köszönom !
2017. jan. 12. 21:01
 7/16 anonim ***** válasza:

Töltsd le ezt a könyvet:

[link]

Telepítsd fel a Pythont:

[link]

És kezd el tanulni. Sok sikert!

2017. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 7-es !
2017. jan. 13. 06:59
 9/16 TXCowboy ***** válasza:
Azért írják, "hogyha jót akarsz magadnak", mert ha tényleg érdekel a dolog akkor utána nézel és csinálod, nem egy weboldalon kérdezgetsz. Régen nem volt internet, hanem elmentünk a könyvtárba és kivettük a c64 programozás könyveket és tanultunk. Nem igaz, hogy nem tudsz magadtól utána nézni semminek. A programozásban ennél nehezebb akadályokkal kell szembenézned.
2017. jan. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
TXCowboy : Könyvtárba menjek ? 3 hónapja nem tudtam elhagyni a házunkat.Itthon kell lennem a házban minden nap.De ezt is leírtam,hogy nem akarok írni az egészségügyi problémámról. Nagyon szépen megkérek minden hozzászólót,hogy a feltett kérdésre válaszoljon.Egyébként meg is érkezett a válasz,így részemről téma lezárva.De ha mégis érkezik hasznos ötlet az értékelni fogom,és a negatív hozállásokat is értékelni fogom...
2017. jan. 13. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!