Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ nyelvbe vágtam bele...

C++ nyelvbe vágtam bele picit. Vélemények? (többi lent)

Figyelt kérdés

sose semmilyen nyelvet nem tanultam ezelőtt, de nagyon érdekel a programozás.

C++ alapokat elkezdtem tanulgatni(változók,függvények, tömb,ciklusok,vector). És tetszik. De nem tudom, hogy megéri-e ezt tanulnom, vagy mást tanuljak?

Első kérdés:A jövőben mit tudnék vele kezdeni?

Második:milyen programok készültek ezzel?

Amúgy szoftverfejlesztés irányába szeretnék haladni a későbbiekben.

18/F



2017. jan. 15. 21:46
 1/7 |Orfeusz| ***** válasza:
100%

Jó irány, folytasd! Ha szoftverfejlesztést akarsz tanulni, ennél jobbat nem is tudnál választani.

A C++ szinte mindenhol ott van, de legfőképp asztali (értsd: Windows, Linux) programok moduljaihoz tudod használni, meg még sok más alkalmazás moduljához. Magasabb szintű nyelvek használatakor is az olyan programrészeket, amiknél fontos a teljesítmény, illik C++-ban készíteni. Úgyogy ez csak a hasznodra válhat.


Az oktatásban meg mindenhol a C++ az alap, ez a legfőbb érv a te esetedben.

2017. jan. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem. És ezen kívül másikat javasolsz? vagy egyszerre csak egyet? Milyen szinten érdemes belemenni ebbe a nyelvbe?
2017. jan. 15. 22:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha profira kiképzed magad C++-ból akkor a többi C típusú nyelvet (Java, C#) is könnyen meg fogod érteni. Szóval egyelőre elég ha ebben elmélyedsz.


"Milyen szinten érdemes belemenni ebbe a nyelvbe?"

Amennyire csak lehetséges! Itt nincs kárbaveszett idő. A programozói tudás manapság óriási érték!

2017. jan. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A C++ nem épp a leginkább kezdőbarát nyelv, de ha már elkezdted ezt tolni, abba ne hagyd! :D

Hogy mit tudnál kezdeni vele? Nagyon sokat. A C++ bár nem a legnépszerűbb nyelv manapság (Ezen inkább a Java és a C# osztozkodik), de főleg a teljesítménykritikus fejlesztésekben stabil helye van. Hovatovább, a C++ gyakran van a modern programnyelvek atyjaként emlegetve, nem véletlenül, a legtöbb ma felkapott programozási nyelv, ide értve a C# és a Java nyelveket mind merített valamit a C++-ból, különös tekintettel a szintaxisára. Ahogy egy egyetemi oktatóm mondta vala, "Ha megtanulod a C++ nyelvet, utána a többi programozási nyelvhez már csak felejtened kell" :D Ha ez nem is teljesen igaz, de tény, hogy a C++ alapos ismerete rengeteg segítség a későbbi nyelvek megtanulásához.

2017. jan. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszolóknak. sokat segítettetek, megy a like :)
2017. jan. 16. 09:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Érdemes megtanulni. Sok mindenre használható.
2017. jan. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én innen tanultam!


[link]

2017. jan. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!