Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozni szeretnék megtanul...

Programozni szeretnék megtanulni, segítség?!

Figyelt kérdés

Ismer valaki olyan online könyveket, esetleg videókat, leírásokat amik segíthetnének nekem az alapoktól elkezdve programozni? 2015-ös Visual Studiom van, c# nyelv

Először az alapok után a Console Applikációkat szeretném megérteni, majd a Classokat, illetve később a WPF-et.



2017. jan. 22. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Reiter István könyve egész hasznos volt, de csak egy könyvből nem fogsz megtanulni. Sok googlézás kell :D
2017. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ismerem a könyvet, olvasgattam is de nekem nagyon száraz... csomó tutorial videóval meg az a bajom, hogy angol nyelvűek bár ezzel még meg is birkóznék, csak nem találok olyat ami tényleg a legelejétől elmagyaráz mindent
2017. jan. 22. 16:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Átveszed abból a könyvből a vezérlési szerkezeteket meg az operátorok aztán írhatsz is saját egyszerűbb konzolos progit. Azokat átvenni meg nem tart soká.
2017. jan. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha még soha nem programoztál, akkor ne C#-pal kezdj. Javasolt inkább a Pascal vagy a Python. Előbb legyél tisztában az algoritmizálással és a procedurális programozással, majd csak aztán térj át az objektum orientált nyelvekre.

Az angol meg muszáj a programozáshoz, legalább olyan szinten, hogy egy angol leírást meg tudj érteni.

2017. jan. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen.

[link]

Attól jobb nem kell.

2017. jan. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"elvileg" suliban már 2éve programozunk, ami abból áll, hogy lemásoljuk a progrmsorokat, amiket megoldott a tanár

mivel 2018ban nekem már érettségizni muszáj belőle, valahogy el kell sajátítanom egy minimum alap szintet, de mivel az elején minden bevezető nélkül belevágtunk semmit nem értek, hogy mi miért van, mikor mit kell használni stb, tehát hírből már ismerem a programozást, csak nemtudom mi hogy miképp..

2017. jan. 22. 16:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Hülye a tanár
2017. jan. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
(nem csak én vagyok vele így hanem kb az egész évfolyam)
2017. jan. 22. 17:15
 9/10 anonim válasza:
Hova jársz te suliba?
2017. febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen kérdéseknél valahogy minden egyes kérdező azt állítja, hogy "a tanár nem tud tanítani és az egész évfolyam nem érti". De azt írtad, hogy érdekel. Ezzel szemben azt látjuk, hogy nagyjából még annyit sem tettél meg, hogy a Google-ben keress, hanem egyből jöttél másba kapaszkodni. Ilyen hozzáállással nem fogsz megtanulni programozni, mert ehhez kell önálló problémamegoldás. Oké, igazad van, mindenki ezzel jön és ez sablonszöveg. Ugyanakkor ez nem matematika, hogy megtanulsz X-féle típusfeladatot és benyalod rá a megoldást, hanem olyan problémákkal fogsz szembesülni, amivel lehet, hogy még más nem is szembesült (jó, kezdőként ez nagyon ritka), így neked kell kitalálni rá a megoldást.


Szóval, nem érted az objektum-orientált programozást? Keress rá a Google-ben, hogy "introduction to object-oriented programming". És az egyik találat rá:

[link]


Amíg ezt nem érted, kár hozzányúlni a C#-phoz. De ha már nagyjából kezd világossá válni, hogy a Console.WriteLine-ban mi a Console, mit jelent a pont és mi a WriteLine, akkor már lehet haladni és C# tananyagok után kutatni.

2017. febr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!