Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++-ban írnék egy programot,...

C++-ban írnék egy programot, de érdekes problémába ütköztem. (lent írom) Valaki tud segíteni benne?

Figyelt kérdés

Ez a kód :

#include <iostream>

#include <cstdlib>

using namespace std;


int osszeg(int a, int b) {

int result= a+b;

return (result);

}

int kulonbseg(int a, int b) {

int result= a-b;

return (result);

}

int szorzat(int a , int b ) {

int result = a*b ;

return (result);

}


int hanyados (int a , int b){

int result = a/b;

return (result);

}



int main (int a, int b, int c,char d,int x, int y,float arr []){


cout<<"Kerem adja meg milyen muveletet akar elvegezni a ket szammal."<<endl<<"Ha kivonast akar akkor usse be a '-'-jelet"<<endl;

cout<<"Ha osszeadast akar akkor usse be a '+'-jelet"<<endl<<"Ha szorzast akar akkor usse be a '*'-jelet"<<endl;

cout<<"Ha osztast akar akkor usse be a '/'-jelet"<<endl;

cin>>d;

while (!(d=='-' || d=='+' || d=='*' || d=='/')) {

cout<<"Kerem adja meg a jelet ami az on altal kivant muvelethez tartozik: "<<endl;

cin>>d;


}

cout<<"Kerem adja meg hany muveletet akar elvegezni: "<<endl;

cin>>y;

if (y==1) {

y++;

}

for (x=0; x<y;x++) {

cout<<"kerem adja meg a(z) "<<x+1<<". szamot: "<<endl;

cin>>arr[x];

}

if (d=='-') {

c=kulonbseg(a,b);

}

if (d=='+'){

c=osszeg(a,b);

}

if (d=='*') {

c=szorzat(a,b);

}

if (d=='/'){

c=hanyados(a,b);

}

cout<<c;

}

Mint láthatjátok egyáltalán nincs befejezve, mert eleinte egy olya programnak indult ami 2 számot tud összeadni kivonni stb (igen kezdő vagyok ) és igy próbáltam meg ezt növelni, szóval be sincs fejezve, de észrevettem egy olyan érdekes "hibát" , hogy ha futtatom ezt akkor amint megadom, hogy hány műveletet szeretnék elvégezni befagy, és leáll. Mi lehet ennek az oka?



2017. jan. 26. 22:02
 1/6 A kérdező kommentje:
És most azt próbálgatom , hogy ha tömbbel próbálom akkor rossz csak egyébként ha az arr-t kicserélem pl a-ra akkor már nem fagy le.
2017. jan. 26. 22:12
 2/6 SimkoL ***** válasza:
int main(int argc, char *argv[]) kezdetnek, a változókat majd később add meg.
2017. jan. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tessék:

[link]


Bevallom töredelmesen a többiek kedvéért, hogy nem ismerem egyáltalán a C++ nyelvet. És tudom, kihagytam bizonyos ellenőrzéseket is.

2017. jan. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, így is meg lehet oldani a dolgot, de mivel tanulom ezt az egészet és önerőböl így érdekel, hogy mit, hogy is tudnék megcsinálni. És így hogy kijavitottam az (int argc, char *argv[]) már be tudja olvasni amikor először írok be számot, de amikor másodjára akkor megint befagy. :(
2017. jan. 27. 06:57
 5/6 anonim ***** válasza:

"int main (int a, int b, int c,char d,int x, int y,float arr [])"

Ezt nem tudom honnan vetted, ilyen nincs.

A main-nek csak bizonyos szabványos fajtái vannak, 2 féle (plusz néhány fordítófüggő).

2017. jan. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát először is jó lenne látni, hogy néz ki a kódod a módosítások után.
2017. jan. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!