Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » [Vita téma] Egy kezdő programo...

[Vita téma] Egy kezdő programozó számára miért kell erőltetni a platformfüggetlenséget?

Figyelt kérdés

Akármikor feltesz valaki egy kérdést, hogy ő márpedig programozást szeretne tanulni, valahogy mindig szóba jön az, hogy "de hát ha azt a nyelvet tanulod, akkor az nem fog menni minden platformon" - ami miatt mondjuk a Python-t vagy a Java-t, illetve a Pascal nyelvet javasoljátok kezdő nyelvnek. Mellesleg az eszébe ne jusson a kérdezőnek, hogy C#-pban tanuljon, merthogy az "csak Windows-on megy és semmi máson nem".


Annyira érdekelne engem, hogy miért akkora döntő szempont az, hogy akár a TempleOS-en vagy a FreeDOS-on is fusson a kódja, amikor egész életében Windowst használt és más rendszert még messziről sem látott? Nem érne rá ez a platformfüggetlenség akkor, amikor már viszonylag képben van a témával?


2017. jan. 29. 00:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Hasonló vitát lehetne indítani arról is, hogy ha már programozást tanul az illető, akkor márpedig rögtön natív kóddal kezdje (magyarul csak a Pascal, mint kezdő nyelv marad), nehogy valami olyan nyelvvel, aminek kell még egy futtatókörnyezet is.
2017. jan. 29. 00:23
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

"Annyira érdekelne engem, hogy miért akkora döntő szempont az, hogy akár a TempleOS-en vagy a FreeDOS-on is fusson a kódja, amikor egész életében Windowst használt és más rendszert még messziről sem látott? Nem érne rá ez a platformfüggetlenség akkor, amikor már viszonylag képben van a témával?"


Nem a platformfüggetlenség a lényeg, hanem a hordozhatóság, egyik gépről a másikra. Ha olyan nyelvet választ, akkor a nyelv interpreterét, virtuális gépét, futtató környezetét is telepítenie kell a célgépre, ahol a kódját futtatni szeretné.

Ugyanez natív kód esetén nem szükséges.

2017. jan. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Húhh, nagyon csúnyán el fog menni a téma attól, aminek szántam, bár ez az én hibám, nem fogalmaztam meg a kérdésemet elég jól.


Oké, a nagy cél a platformfüggetlenség és a hordozhatóság, de ha mondjuk ha az ifjú padawan alkot valamit .NET-re (mondjuk 3.5-re), és ezt oda akarja adni a haverjának megmutatni, aki mondjuk ugyanúgy Windows-t használ, a programja ugyanúgy menni fog, mert Vista óta a .NET 3.5 "alapfelszereltség". De oké, ne legyen .NET, legyen natív kód. Hasonlóan futni fog a haverjánál, hiszen a futtatókörnyezet (=Windows) ugyanaz. Viszont tényleg ennyire fontos dolog lenne az, hogy a világ másik felén élő ember is, aki FreeDOS-t használ, azon is fusson? Fontos kérdés ez egy olyan ember számára, aki örül, hogy a Windows-on megy az első Hello World-je?

2017. jan. 29. 01:09
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Én speciel nem tartom szempontnak a platformfüggetlenséget, és a hordozhatóságot. Amit én szem előtt tartok az, hogy:

1. Az adott programnyelv milyen hatékonyan tanítja meg az alapvető dolgokat

2. Az adott nyelv esetében mennyi 'fölösleges plusz' éri a delikvenst (gondolok itt arra, hogy C# esetén fölöslegesen erőltetve van az OOP paradigma, mikor csórikám még egy ciklus megírásánál tart, ugyanez igaz futtatói környezetek telepítésére, meg egyebekre). A hatékony tanuláshoz hozzátartozik, hogy a kezdőnek ne az 'advanced' dolgok vonják el a figyelmét mint hogy "most miért irkálom minden elé hogy public?'.


Ezért támogatom a Pascalt, mint kezdőnyelvet, az alapokat hatékonyan átadja, alapvetően beszédes nyelv, így a szintaktika sem okoz sok kellemetlenséget, és nincs agyonnyomva olyan nyelvi elemekkel, amik eleinte csak bezavarnának.

2017. jan. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Nemtom ez kinek fontos. Én mindig csak a fontoskodókat látom az ilyen hozzászólásokban. Valaki C++-t akar tanulni mondjuk, akkor oda jönnek akik nem értenek a C++-hoz és elkezdik fitogtatni, hogy az ő más jellegű tudásuk miért jobb.


Ugyanígy szokott lenni, mikor valaki konkrétan rákérdez valamire, hogy hogyan tudom megoldani C++-ban ezt meg ezt. És akkor jönnek a válaszok, hogy C++ sz*r, old meg Python-ban és ott így és így kell megoldani.


Ez megy oda-vissza nyelvtől függetlenül. A kérdező meg sokszor ott marad megoldás nélkül hiába érkezett 40 válasz a kérdésére.

2017. jan. 29. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Nem érne rá ez a platformfüggetlenség akkor, amikor már viszonylag képben van a témával?"


Ha ez nem adott alapból, akkor nem kezdő programozóról, hanem programozás iránt érdeklődő személyről van szó. Alap C(++) szintaktikát, WinAPI-t tudni keresztül-kasul olyan mint a der-die-das. Enélkül nem is programozó az illető. A platformfüggetlen fejlesztés ennek a tetejére kell, nem helyette, és a célja az, hogy sokkal inkább a feladatmegoldásra tudjon az illető koncentrálni, mint kódírásra. Utóbbi csak eszköz az algoritmusok megvalósításához.

2017. jan. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%
Nem tudom penbarom minek szállt be a vitába, mikor láthatóan azt sem tudja a fordítás mit jelent.
2017. jan. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező: Nem kell ezt olyan komolyan venni. Ha te C sharppal akarsz kezdeni, akkor hajrá, ha C++-szal, akkor is hajrá, ha Assembly-vel akor is csak azt tudom mondani, hogy hajrá. Aki nekifutásból akarja magát tökönrugatni, azt hagyni kell, nehogy megsértődjön arra, aki jót akar neki. Ilyen egyszerű ez.
2017. jan. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Akinek normális válasz kell, az jobb ha szakmai fórumon teszi fel a kérdését akár magyar akár angol nyelvűn. Itt 2-3 ember van aki ténylegesen ért a programozáshoz és szokott válaszolgatni ráadásul ők azok akik ritkábban írnak választ.


Láttam itt már valakit fejenpörögni arról, hogy platformfüggetlen nyelv a jó csak, de system("cls")-t szokott írni a mintaküdjaiban.

2017. jan. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"amikor egész életében Windowst használt és más rendszert még messziről sem látott?" - Mutass már nekem egy embert az országban, aki elmúlt 2 hónapos, és nem látott androidot/iost!
2017. jan. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!