Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A későbbiekben weblap készítés...

A későbbiekben weblap készítéssel szeretnék foglalkozni. Milyen programozási nyelvek, egyéb dolgok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

Régóta érdekel a weboldal készítés, suliban két éve tanulok HTML/CSS-t (Notepad++-al dolgozunk). Értek hozzá, ismerem a nyelvet, iskolai szerverre pár óra alatt összehozok egy komplett weblapot.

De pl. nem tudom hogyha mondjuk egy olyan oldalt kell szerkeszteni, ahol van tegyük fel bejelentkező ablak, vagy éppen komment szekció, lövésem sincs hogy hogy kellene megoldani a bejelentkező felületet, vagy hogy kommentet lehessen írni (igazából azt sem tudom html-ben ez lehetséges e).


Ha ezzel szeretnék foglalkozni komolyabb szinten, tehát akár nagyobb cégeknek weblapot készíteni meg ilyenek, milyen nyelveket vagy milyen programok használatát érdemes még megtanulnom?

Illetve hogyan megy pontosan egy rendes, megrendeléses weblapkészítés? Ha mondjuk felkér egy cég, akkor nekem be kell mennem a céghez és ott megírni, vagy itthon megírom, elküldöm nekik a html fájlt és a css-t ha azzal van írva, ők pedig feltöltik a domainjükre? Vagy nekem kell domainre feltölteni? Hálás lennék ha felvilágosítana valaki ezzel kapcsolatban :D


Előre is köszi a válaszokat



2017. jan. 31. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Php, szerveroldali alkalmazás kell az ilyesmihez, de ez már önálló szakmává nőtte ki magát, sok felé el lehet indulni ezen a területen.


Nem kell bemenned sehova. Megkapod a domain nevet, jelszót és feltöltöd a cuccot meg bekonfigurálod. Ami ehhez kell, path, stb. azt megadják.

2017. jan. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Brill Design válasza:

Szia.


A HTML/ CSS kicsit kevés lesz . Ahhoz hogy egy komplett weboldalt tudj csinálni kelleni fog. PHP, JavaScript, HTML 5, CSS. Adatbázisokat kell kezelni.

De van a frontend fejlesztő aki csak maga a "sablont" csinálja (HTML,CSS esetleg JS), és van a Backend fejlesztő aki maga az oldalt hozza működésben.

Annó a suliba én is azt hittem elég lesz a HTML/CSS a weboldalak készítéséhez, de az sajnos nagyon kevés.

2017. febr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

:D Annyira szeretem, hogy sokan megragadnak 1 ponton.


2 részből áll a webalkalmazás fejlesztés. Én már így hívom, mert egy weblap elég "elavult" kifejezés szememben.

(Weblap ~ statikus lap, de egy webshop már egy komplexebb alkalmazás.)


2 oldalt kell megközelíteni és határvonalat húzni. (Most rémisztő lehet, de nem kell megijedni).


--- Kliens oldal:

Böngésző, ami HTML-t értelmez, formázza CSS-el és valami kódot is képes futtatni JavaScript.

Nah itt áljunk meg. A világ nem olyan kicsi, mint gondolod:

[link]

[link]

[link]

[link]


--- Szerver oldal:

Itt már lényegében tengert lehet rekeszteni annyi minden van.


Program nyelvek:

Python, JavaEE (Tomcat, GlassFish), PHP, Ruby és így tovább.


Adatbázis rendszerek:

SQL alapúak: Oracle, MySQL, SQLite, ...

NoSQL alapúak: pl.: MongoDB, de ezeket annyira nem ismerik itt, inkább ezt linkelem: [link]

2017. febr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!