Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan célszerű megoldani egy...

Hogyan célszerű megoldani egy saját program frissítését?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra akarok választ találni, hogy például egy kliens hogyan frissíti magát? Vagy a Windows?


Nemrég készítettem egy kisebb Java alkalmazást (még fejlesztem, de már egész jól összeállt), amit később feltennék egy weblapra ingyenesen. Ezt az alkalmazást később persze továbbfejleszteném, ezért szükségem volna egy kliensre, ami minden induláskor megnézi, hogy van-e új verzió a szerveren, ha igen letölti azt és kicseréli a régi fájlokat az új fájlokra.


Ezt hogyan célszerű megcsinálni?


Érdemes egy lokális szervert készíteni az én gépemre? Vagy inkább béreljek egyet online? Milyen szervert használjak? Például FTP jó lesz erre a célra? Vagy megteszi egy egyszerű felhőtároló is (google drive pl)?


Előre is köszi a válaszokat!


2017. febr. 4. 21:01
 1/7 holnaptegnapja ***** válasza:
26%
Ha tényleg írtál Java algoritmust, akkor nem kérdeznél ilyeneket.
2017. febr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
nem lenne egyszerűbb, ha feltennéd github-ra a forrást?
2017. febr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja bocs. Elfelejtettem mondani, hogy tudom mit csinálok. Nyilván nem azért kérdeztem, hogy tetőtől talpig elmondd, hogy mit kell írni betűről betűre. Nem ez a lényeg. Egyszerűen csak 2-3 év tapasztalattal még nem érzem úgy, hogy létre tudnék hozni egy ilyen klienst. Nem is az érdekel, ami a googlen van, hanem, hogy Ti hogyan indulnátok neki? Mit használnátok? Esetleg ajánlanátok kész klienseket, stb. Talán nem volt egyértelmű a kérdésem, sajnálom.
2017. febr. 4. 21:28
 4/7 A kérdező kommentje:
2-es köszi a tanácsot, de olyan ez az alkalmazás olyan felhasználóknak is készül, akikben olyannyira kételkedem, hogy le tudnák onnan tölteni. Vagy esetleg a githubnak van ilyen lehetősége, hogy onnan frissítsem az alkalmazást? Nem értelek pontosan, bocs.
2017. febr. 4. 21:30
 5/7 A kérdező kommentje:
*...olyan ez az alkalmazás, amely olyan felhasználóknak is készül...
2017. febr. 4. 21:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Continous delivery, mint olyan?
2017. febr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, erre a kulcsszóra volt szükségem, köszönöm! :)
2017. febr. 4. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!