Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# - string változónak nem ad...

C# - string változónak nem ad értéket a felhszanáló. Hogy tudnám ezt kezelni?

Figyelt kérdés

Lényegében azt szeretném elérni, hogy hogyha a string nev változómnál entert nyomok, akkor (ergo nincs értéke (vagy enter lesz az értéke (???))) a nev változónak "Te" legyen az 'értéke'. Remélem így érthető (zöldfülű vagyok).

Válaszokat előre is nagyon köszi! :D



#Visual C# #string #nincs értéke #string nulla
2017. febr. 8. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:

if (!String.IsNullOrWhitespace(...)) {

.. //a felhasználó kitöltötte a cuccot

}

2017. febr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem teljesen értem ._.
2017. febr. 8. 20:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor Google a barátod: [link]
2017. febr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor először meg kellene érteni az alapjait a programozásnak. De mivel te csak hobbinak szánod, így elmondom:

String.IsNullOrEmpty() - a paraméterként átadott értékről eldönti, hogy az NULL-érték-e, vagy üres string. Ha NULL vagy üres string, az eredménye true, különben false.


String.IsNullOrWhitespace() - eredménye akkor true, ha a paraméterként átadott érték NULL, üres string vagy whitespace karakter.


Gondolom, ha beírtad volna a Google-be, akkor az első találat a Microsoft dokumentációja lett volna, amit ha elolvasol - feltéve, hogy alapszinten tudsz angolul - meg is értetted volna, hogy működik.

2017. febr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mielőtt kiírtam a kérdést azt nézegettem, de gondoltam egy hozzáértő jobban eltudja magyarázni, köszi a válaszokat!
2017. febr. 8. 21:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de mit kell azon jobban elmagyarázni, mint ami ott le van írva?
2017. febr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tényleg, most tök komolyan releváns ez a kérdés? Nem elég annyi, hogy így könnyebb megértenem?
2017. febr. 8. 21:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz programozó lenni, akkor teljesen oké.
2017. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ennél sokkal komplikáltabb problémák is vannak, mit fogsz azokkal kezdeni? Ez még dokumentálva is van, de mivan, amikor neked kell valamit csinálnod, kódrészletekből megérteni, hogy valamit hogyan kéne megoldani? he?
2017. febr. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!