Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet EXE fájlt készíteni?

Hogyan lehet EXE fájlt készíteni?

Figyelt kérdés

Eddig sok féle szerverekre scripteltem és most érdekelne, hogy hogyan kell belekezdeni egy EXE fájlba amit megnyitok bejön egy ablak és benne vannak a dolgok amiket beleírtam.

Milyen programozási nyelv kell hozzá?



2017. febr. 9. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Tetszőleges.
2017. febr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Derwer ***** válasza:
100%

Bármilyen igaza nyelvet használva...

Pascal , C++, java, C#, stb

2017. febr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 SimkoL ***** válasza:
71%
C, C++, C++ Builder, Delphi, Lazarus/Free-Pascal, VB az elterjedtebbek közül amik önállóan futni képes exe-t fordítanak alapból, nem kell nekik más. Windows alá 'ablakos' alkalmazást fejleszteni könnyű mert még a .NET-es nyelvek is játszanak az említetteken felül. Széles körben lehet válogatni, annak a függvénye mit is akarsz.
2017. febr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Windows-on gyakorlatilag minden adott hozzá, hogy EXE fájlokat készíts. Az én példámban erre a C# programozási nyelvet fogom használni, ugyanis Windows Vista óta a rendszer része a Microsoft .NET Framework. Természetesen rengeteg más nyelvvel is lehet próbálkozni, pl. Delphi-vel is (szívesen, SimkoL).


Először is, készíts egy demo.cs nevű fájlt az asztalra következő tartalommal (én azért demo.txt nevet adtam meg, hogy könnyen meg tudd nézni, mi a tartalma):

[link]


Keress a gépen egy csc.exe nevű állományt. Ez nálam ebben a könyvtárban van (nálad is valami hasonló helyen lesz):

C:\Windows\Microsoft.NET\Framework64\v4.0.30319\csc.exe


Most nyomd meg a Win+R gombot, majd írd be ezt:

C:\Windows\Microsoft.NET\Framework64\v4.0.30319\csc.exe %homepath%\Desktop\demo.cs


Sasold az új demo.exe fájlt az asztalon!


=== - ===


Ennek természetesen van egyszerűbb módja is, de ehhez telepíthetni kell.

1) Töltsd le a Microsoft Visual Studio 2015 Community-t a [link] webhelyről.

2) Telepítsd fel.

3) Indítsd el a Visual Studio-t (nem a Blend-et!)

4) File->New project

5) A megjelenő ablak jobb oldalában válaszd ki a C#-pot, majd a Classic Desktop-ot. Az ablak középső részén pedig a "Windows Forms Application"-t vagy a "WPF Application"-t. A WPF az modernebb, de kezdők számára nehezebben érthető a működése.

6) Miután szerkesztgetted a dolgot, az F5 gombot lenyomva már el is indul. Természetesen az EXE fájl is ott lesz, ahol a projektet létrehoztad.

2017. febr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

Egyébként ez fog belőle kisülni:

[link]

2017. febr. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aki úgy kezdi a kérdését, hogy "Eddig sok féle szerverekre scripteltem" az nem is jut ennél tovább.
2017. febr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!