Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Emelt informatika érettségire...

Emelt informatika érettségire hogy készüljek fel, hogy legalább 75℅ legyen? A programozás részét mennyire nehéz megtanulni?

Figyelt kérdés

Láttam, hogy van benne hálózat ismeret, adatbázis kezelés és programozás is.


Egy szimpla gimibe járok, 1 évig volt csak informatikánk, szinte semmit se tanultunk, de én tovább szeretnék tanulni, és kéne hozzá legalább 75℅-os emelt érettségi.


Nagyon nehéz ezt elérni? Hogy készüljek fel rá?


2017. febr. 21. 09:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Infóérettségi az túró. Nagyon alap dolgokat kell csak tudni. Én 30-on túl 2 éve csináltam egy egyetemi felvételihez és tényleg dedós dolgok voltak. Mondjuk van, aki ezen is elvérzett, akit hallottam mellettem szóbelizni, a számítógép generációkat még nagyjából évtizedre se tudta belőni...


Keress utána a témaköröknek, amik lehetnek szóbelin és amit nem tudsz, abból tanulj egy kicsit (pl. könyvtárismeret elég nagy hülyeség, de az infóérettségiben van). Hálózatból elég annyit tudni, hogy mi az IP cím, milyen topológiájú hálózatok vannak, mi a LAN, MAN, WAN, nagyvonalakban hogy működik az Internet és pár hasonló dolog.

Adatbázisnál Access-ben (amit soha sehol senki nem használ) kell pár táblát és lekérdezést létrehozni, bőven elég az alap SQL-t ismerni (SELECT, UPDATE, INSERT)

Programozásból meg a választott nyelven olyanokat kell csinálni, hogy olvass be értékeket egy fájlból, azzal számolj valamit és írd ki egy másik fájlba. Elég alap dolgok.


Az oktatási hivatal oldalán fent vannak a korábbi érettségi anyagok, azok megoldásával tudsz gyakrolni. Fent vannak az elméleti témakörök is, hogy utána nézz.

2017. febr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy nap alatt fel lehet keszulni a programozas reszere, mert semmi extra nincsen benne. A programozas 40 pont. A halozat ismeret sem nehez, Cisco weboldalan minden anyag megvan, de YouTube-on is csomo van. Ez is 40 pont. A web programozashoz, csak nagyon alap dolgokat kell tudni, foleg, hogy lehet SharePoint Designert hasznalni. Csak annyit udas kell, hogy tisztaba legyel azzal mt is csinalsz. Lehet egy kicsike JavaScript is benne, de ez csak par pont. Ez a resz 20 pont. Igy ossze jon a 100.


Amugy az interneten barhol egy csomo anyag van fent, hogy meg tudd ezeket tanulni, sot erettsegi felkeszito videok is vannak. Innentol a tanulas mar csak rajtad mulik meg a motivaciodon.


A halozatot nagyon tanulnam a helyedben, mert csak parancsokat kell megjegyezned es IP cimet szamitani. A masik a programozas, amit ajanlok, lehet hasznalni Python-t is vagy Java-t nem kotelezo a C#. A pythont vagy a c#-t ajanlom, hogy hasznald. Ha ebbe ugy jol teljesitesz csak elersz egy 70 pontot, a SharePointtal meg gondolom sikerul osszerecskazni 10 pontot. Igy megvan a 80%.

2017. febr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!